PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pogrzeb szefa OPZZ Jana Guza odbędzie się w środę

W środę (29 maja) odbędzie się pogrzeb Jana Guza, który przez ostatnie 15 lat był szefem największej polskiej centrali związkowej - Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ).

  • Justyna Koc
    jk
  • 27 maj 2019 19:00
Pogrzeb szefa OPZZ Jana Guza odbędzie się w środę
Jan Guz w czasie swojej działalności pełnił wiele funkcji społecznych. (Fot. PTWP)
REKLAMA

Jak informuje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, uroczystość pogrzebowa śp. Jana Guza, przewodniczącego OPZZ rozpocznie się mszą świętą w środę (29 maja 2019 r.) o godz. 13.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej. Po mszy kondukt pogrzebowy uda się na cmentarz komunalny przy ul. Jana Pawła II 25.

Przypomnijmy, Jan Guz zmarł 24 maja w Warszawie. Miał 62 lata. Na czele OPZZ stał od 2004 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W czasie swojej działalności pełnił wiele funkcji społecznych m.in. radnego samorządu terytorialnego, wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, członka Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przewodniczącego Rady Programowej Ośrodka Studiów i Kształcenia Zawodowego, przewodniczącego Rady Statystyki.

Jan Guz jako przewodniczący OPZZ w 2004 roku został powołany na funkcję wiceprzewodniczącego Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, a od 2015 roku był wiceprzewodniczącym Rady Dialogu Społecznego. Był także członkiem władz międzynarodowych organizacji związkowych jak Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych.

Był również delegatem strony pracowników z Polski na sesje Międzynarodowej Konferencji Pracy. Był też autorem wielu publikacji z zakresu polityki społecznej i gospodarczej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pogrzeb szefa OPZZ Jana Guza odbędzie się w środę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA