PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pogłoski o paraliżu ZUS-u są przesadzone

  • jk
  • 31 maj 2022 12:35

Zarząd Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa podjął decyzję o rozpoczęciu strajku generalnego w ZUS 27 czerwca bieżącego roku. Strajk będzie bezterminowy i obejmie cały kraj. Pojawiły się pogłoski, że może on doprowadzić do paraliżu instytucji. Paweł Żebrowski z ZUS podkreśla, że Zakład realizował, realizuje i będzie realizować wszystkie zadania. - Związkowa Alternatywa (...) ma niewiele ponad 160 członków. Dla porównania w ZUS pracuje ponad 40 tys. pracowników - mówi Żebrowski.

Pogłoski o paraliżu ZUS-u są przesadzone
Związkowcy ze Związkowej Alternatywy (ZA) podkreślają, że warunki pracy urzędników ZUS są coraz gorsze (Fot. ZUS)
REKLAMA
  • Związkowcy ze Związkowej Alternatywy (ZA) podkreślają, że warunki pracy urzędników ZUS są coraz gorsze. Krytykują także sposób zarządzania zakładem.
  • Szef ZA Piotr Szumlewicz tłumaczy, że zwolnienie dyscyplinarne liderki ZA w ZUS Ilony Garczyńskiej przelało czarę goryczy - pracownicy mają dość i chcą strajku. Odbędzie się on jeszcze przed wakacjami i może doprowadzić do paraliżu ZUS-u.
  • Rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski uspokaja, że zakład realizował, realizuje i będzie realizować wszelkie zadania ustawowe związane z wypłatą emerytur i innych świadczeń, w tym pozostałych na rzecz rodziny, w szczególności 500+. Jak dodaje, Związkowa Alternatywa to jeden z najmniejszych związków zawodowych w ZUS - ma niewiele ponad 160 członków.

Zarząd Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych podjął decyzję o rozpoczęciu strajku generalnego w ZUS 27 czerwca bieżącego roku. Strajk będzie bezterminowy i obejmie cały kraj. Bezpośrednią przyczyną decyzji o akcji strajkowej jest zwolnienie dyscyplinarne liderki Związkowej Alternatywy w ZUS i zarazem głównej negocjatorki w sporze zbiorowym Ilony Garczyńskiej.

Związkowa Alternatywa (ZA) zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o natychmiastową interwencję w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna, zaś nieodpowiedzialne działania prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej doprowadziły zakład na skraj katastrofy - pisze Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związkowej Alternatywy, w piśmie skierowanym do premiera.

Warunki pracy coraz gorsze

Związkowcy podkreślają, że warunki pracy urzędników ZUS są coraz gorsze. Tłumaczą, że "realne wynagrodzenia w ZUS szybko zmniejszają się, zakres obowiązków jest coraz większy, rośnie liczba nadgodzin, sprzęt jest przestarzały i niewygodny w obsłudze, zasady awansów i premii są arbitralne i zależne od widzimisię kadry kierowniczej, warunki BHP pozostawiają wiele do życzenia".

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pogłoski o paraliżu ZUS-u są przesadzone

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Gosc 2022-05-31 14:22:19

    U mnie na chore dzieci nieroby dostają 10 000 zł na MC, coś tam zrobili że kilka jest chorych i tyle wyciągają , a w zusie ile zarabiają?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA