×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podwyżki w PKP Intercity. Jesteśmy zadowoleni - mówią związki

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 5 sty 2022 14:31

Około 8 tys. pracowników PKP Intercity od nowego roku zarabia więcej średnio o 640 zł brutto. Wprowadzono również premię motywacyjną.

Podwyżki w PKP Intercity. Jesteśmy zadowoleni - mówią związki
PKP Intercity zatrudnia ok. 8 tys. osób (fot. intercity.pl)
REKLAMA

O podwyższeniu pensji w kolejowej spółce na swojej stronie poinformowała śląsko-dąbrowska "Solidarność". Cytowana tam Maria Sędek, przewodnicząca „Solidarności” w PKP Intercity wyjaśnia, że płace zasadnicze zostały podwyższone o 400 zł brutto. Podwyżka zasadniczej części wynagrodzenia pociągnęła za sobą wzrost pochodnych, które w sumie stanowią 60 proc. stawki danego pracownika. Są to m.in. premia regulaminowa i wysługa lat.

– To bardzo dobre podwyżki, jesteśmy zadowoleni. Pozwala nam to z pewnym optymizmem patrzeć w przyszłość, tym bardziej, że kolejne rozmowy płacowe zostały zaplanowane na drugą połowę tego roku – mówi przedstawicielka "Solidarności".

Jak podaje związek, porozumienie dotyczące wzrostu płac „Solidarność” i inne organizacje związkowe działające w spółce podpisały z pracodawcą tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Jeden z zapisów tego dokumentu wprowadza w firmie premię motywacyjną. Będzie ona wynosiła do 6 proc. stawki zasadniczej i otrzymają ją wszyscy pracownicy.

– Ta premia wynika z umowy na dofinansowanie połączeń międzywojewódzkich podpisanej przez zarząd spółki i ministerstwo infrastruktury. Jednym z warunków przyznania tego dofinansowania było właśnie wprowadzenie premii motywacyjnej dla wszystkich pracowników. Ona realnie wejdzie w życie po uzgodnieniu regulaminu premiowania, ale już udało nam się ją zapisać w porozumieniu płacowym – wyjaśnia Maria Sędek.

Warto przypomnieć, że w grudniu wszystkim pracownikom spółki wypłacona została nagroda z okazji 20. rocznicy powstania PKP Intercity. Maksymalnie było to 2 tys. zł brutto. Ponadto związkowcy wynegocjowali rekompensatę za brak podwyżek w 2021 roku, która wyniosła 1800 zł brutto i została wypłacona w dwóch jednakowych ratach we wrześniu i w grudniu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwyżki w PKP Intercity. Jesteśmy zadowoleni - mówią związki
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA