×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podwyżki w Avonie. Pracownicy zarobią więcej

  • jk
  • 4 sie 2022 10:33

Koniec sporu zbiorowego w Avonie. Przeciętnie wynagrodzenia wzrosły lub wzrosną średnio o 300-500 zł brutto.

Podwyżki w Avonie. Pracownicy zarobią więcej
Komisja Inicjatywy Pracowniczej działająca w Avon Distribution podpisała porozumienie kończące spór zbiorowy (Fot. Mat. pras.)
REKLAMA

Komisja Inicjatywy Pracowniczej działająca w Avon Distribution podpisała porozumienie kończące spór zbiorowy trwający od 17 listopada 2021 r. 

Jak informują związkowcy, udało się wynegocjować wysokość podwyżki. Inicjatywa Pracownicza domagała się 15-proc. wzrostu wynagrodzenia zasadniczego dla operatorek LKZ (linii kompletacji zamówień - najniżej wynagradzana grupa w Avonie) i 10 proc. dla pozostałych pracowników. Oznacza to, że przeciętnie wynagrodzenia w Avonie wzrosły lub wzrosną średnio o 300-500 zł brutto.

Ponadto zawarte porozumienie zawiera opis procedury oceny pracowniczej, która stosowana będzie w Avonie od 2023 r. Pracodawca zobowiązał się także do informowania związku zawodowego o planowanych kryteriach, branych pod uwagę przy ocenie.

Uzgodniono również, że związek zawodowy będzie informowany o celach, od których zależne ma być przyznawanie w Avonie premii. Będą też odbywały się konsultacje dotyczące wpływu planowanych celów na warunki pracy oraz zdrowie pracowników i pracownic spółki.

Strony uzgodniły też, że norma jakościowa do końca 2023 r. pozostanie na poziomie nie wyższym niż obecny, podobnie jak górne limity normy produktywnościowej w I i II kwartale 2023 r.

Ponadto, pracodawca zobowiązał się do zlecenia i sfinansowania badania wydatku energetycznego na stanowisku operator LKZ, które zostanie przeprowadzone przez Centralny Instytut Ochrony Pracy.

Nie udało się natomiast wywalczyć wpisania procedury oceny pracowniczej do regulaminu pracy ani obniżenia norm.

- Przedstawiciele i przedstawicielki komisji IP w Avonie wskazują, że ze względu na długi czas trwania sporu, osiągnięte podwyżki nie są zadowalające dla załogi; równoległy wzrost cen i kosztów utrzymania sprawił, że zostały one w dużej mierze pochłonięte przez inflację - wyjaśniają związkowcy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwyżki w Avonie. Pracownicy zarobią więcej
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA