×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podwyżki i premie w Sistema Poland. Pracownicy są zadowoleni

  • jk
  • 30 maj 2023 16:30

O 400 zł brutto wzrosły w maju wynagrodzenia pracowników firmy Sistema Poland w Tychach.

Podwyżki i premie w Sistema Poland. Pracownicy są zadowoleni
Jak informuje śląsko-dąbrowska "Solidarność", podwyżka w firmie Sistema Poland objęła zarówno wzrost stawek zasadniczych, jak i miesięcznej premii (Fot. PTWP)
REKLAMA

Jak informuje śląsko-dąbrowska "Solidarność", podwyżka w firmie Sistema Poland objęła zarówno wzrost stawek zasadniczych, jak i miesięcznej premii. 

- Jesteśmy zadowoleni, podpisaliśmy kolejne dobre porozumienie. W sumie w tym roku zarobki w zakładzie wzrosły o 800 zł brutto. Pierwsza wynegocjowana przez nas podwyżka weszła w życie w styczniu i również wyniosła 400 zł brutto – mówi Radosław Urbaś, przewodniczący „Solidarności” w Sistema Poland w Tychach.

Jak zaznacza, związkowcy podpisali z pracodawcą także porozumienie dotyczące wysokości tegorocznej premii efektywnościowej. Uzgodniono, że wyniesie ona średnio 800 zł brutto. Podobnie jak w poprzednich latach, premia ta zostanie wypłacona 10 czerwca.

Radosław Urbaś dodaje, że dzięki staraniom zakładowej „Solidarności” w kwietniu pracodawca wypłacił wszystkim pracownikom 750 zł brutto jednorazowej premii.

- W najbliższych dniach czekają nas jeszcze negocjacje wysokości rocznej premii wakacyjnej, która z kolei zostanie wypłacona do 10 lipca. Środki na premię pochodzą częściowo z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a częściowo dopłaca też pracodawca – wyjaśnia związkowiec.

W Sistema Poland Tychy zatrudnionych jest ok. 340 pracowników. Firma świadczy usługi logistyczne dla tyskiej fabryki Fiata oraz spółki MA Polska. Zajmuje się obsługą magazynów i dostarczaniem na hale komponentów potrzebnych do produkcji. Do „Solidarności” należy ponad połowa pracowników firmy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwyżki i premie w Sistema Poland. Pracownicy są zadowoleni
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA