PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Poczta Polska sprzeda Bank Pocztowy, bo związkowcy chcą podwyżek?

Poczta Polska nosi się z zamiarem sprzedaży Banku Pocztowego. Na zarząd spółki mają w tej sprawie naciskać związki zawodowe, które domagają się pieniędzy na podwyżki.

Poczta Polska sprzeda Bank Pocztowy, bo związkowcy chcą podwyżek?
Bank Pocztowy zatrudnia ok. 1,5 tys. osób. (fot. mat.pras.)
REKLAMA
  • Finansowanie podwyżek ze sprzedaży aktywów nie jest dobrym pomysłem – tak eksperci komentują doniesienia o możliwości sprzedaży Banku Pocztowego przez Pocztę Polskę.
  •  Związkowcy podkreślają, że w swoim założeniu Bank Pocztowy miał być dla Poczty Polskiej pewnym bezpiecznikiem w przypadku problemów ekonomicznych. Miał też odciążyć pracowników poczty od ich ciężkiej pracy.
  • Ich zdaniem jednak, upłynęło ćwierć wieku i bank z potencjalnego narzędzia, które miało pomagać w pracy pocztowcom, stał się instrumentem ucisku.
  • Apelują, by zrozumieć, że Poczta Polska nie jest bankiem i powinna się skoncentrować na swojej działalności, to jest na usługach pocztowych.

Bank Pocztowy powstał w Bydgoszczy 28 lat temu i od samego początku jest związany z Pocztą Polską, która jest jego głównym akcjonariuszem – posiada 75 proc. udziałów (25 proc. należy do PKO BP).

Jak donosi „Rzeczpospolita”, Poczta Polska rozważa sprzedaż swoich udziałów, „zachęcać” do tego mają również związkowcy, którzy chcą pieniędzy na podwyżki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Jeżeli głównym powodem sprzedaży Banku Pocztowego miałyby być podwyżki dla pracowników, to oczywiście nie jest to dobry pomysł. Ja nie mówię, że pracownicy Poczty nie powinni zarabiać więcej, bo zarabiają faktycznie niewiele, ale finansowanie podwyżek ze sprzedaży aktywów nie jest dobrym pomysłem. Ja bym bardziej stawiała na zwiększenie efektywności działalności Poczty Polskiej – mówi Grażyna Magdziak, ekspert BCC ds. polityki Skarbu Państwa i restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Według Roberta Reinfussa, doradcy biznesowego, pracownicy mają prawo walczyć o podwyżki i występować z różnymi propozycjami, ale najważniejsze, aby brali pod uwagę dobro firmy. – Jeżeli zatem jakieś rozwiązanie jest ewidentnie niekorzystne dla firmy, to pracownicy nie powinni go proponować – dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Poczta Polska sprzeda Bank Pocztowy, bo związkowcy chcą podwyżek?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zgred 2018-03-21 22:39:05

    Tę kasę podwórkową powinno się dawno zamknąć! Byłem "klientem" BP przez dwa miesiące. Uciekłem szybko. Wystraczy popatrzeć na "biura" tego "banku" wetknięte między regały z gazetami i świątkami, zastawiajace wszystko, co można zastawić na pocztach. Chyba tylko głupi toto kupi!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA