PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Poczta Polska: Jest porozumienie. Pracownicy otrzymają bony żywieniowe

 • Autor: AT
 • 6 lis 2019 20:30

Od 1 stycznia 2020 r. ponad 26 tys. pracowników Poczty Polskiej będzie otrzymywać bony żywieniowe. W wyniku porozumienia zawartego ze związkami zawodowymi, wartość jednego bonu wyniesie 7 zł dziennie. Otrzymają go wszyscy, którzy wykonują pracę wymagającą zwiększonego wysiłku fizycznego.

Poczta Polska: Jest porozumienie. Pracownicy otrzymają bony żywieniowe
Adobe Stock
REKLAMA

Podstawą do przyznania pracownikom posiłków profilaktycznych są badania wysiłku energetycznego, wykonywane przez wyspecjalizowane i uprawnione instytucje zewnętrzne. Na podstawie tych badań co miesiąc bony otrzyma jedna trzecia z ponad 80 tys. pracowników spółki. Dodatkowo, gdy zaistnieje taka potrzeba, np. wyjątkowo niekorzystny stan pogodowy w konkretnym miejscu i czasie, bony żywnościowe będą mogli otrzymać także inni pracownicy.

Nowe regulacje w Poczcie to wynik porozumienia pracodawcy zawartego na czas nieokreślony z kilkudziesięcioma organizacjami związkowymi działającymi w spółce, w tym dwiema reprezentatywnymi.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Poczta Polska zdecydowała o wypłacie dodatkowych pieniędzy dla pracowników

- Dzięki nowym regulacjom rozszerzamy grupę pracowników otrzymujących bony. Na ostateczny kształt porozumienia wpłynęły uwagi zgłaszane przez przedstawicieli związków zawodowych oraz dyskusje, które prowadziliśmy podczas spotkań dotyczących zasad dystrybucji bonów żywieniowych. Dla osób, które wykonują ciężką pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, regularny posiłek ma naprawdę duże znaczenie - mówi wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

Bony żywieniowe będzie można zrealizować w wybranych punktach gastronomicznych i sklepach spożywczych. Dostawca bonów zostanie wyłoniony w przetargu.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Poczta Polska zdecydowała też o wypłacie dodatkowych pieniędzy dla pracowników. Porozumienie w sprawie dodatkowych środków dla pracowników podpisały działające w Poczcie Polskiej związki zawodowe: Związek Zawodowy Pracowników Poczty, Związek Zawodowy Pracowników Poczty Polskiej w Warszawie, Związek Zawodowy Pracowników Poczty Polskiej "Wschód", Unia Pocztowa. Drugi z reprezentatywnych organizacji związkowych - Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność" - po dzisiejszych negocjacjach podpisała protokół rozbieżności.

Czytaj też: Chcą "w końcu zabrać się za patologie na poczcie". Zniecierpliwienie rośnie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (10)

Do artykułu: Poczta Polska: Jest porozumienie. Pracownicy otrzymają bony żywieniowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Ggbb 2020-02-15 21:16:44

  Przecież każdy listonosz ma drugą wypłatę z rent i emerytur i to nieopodatkowaną. Listonosze powinni pracować 1/2 etatu i za tyle mieć płacone.

 • Listonosz z Pabianic 2020-02-04 08:43:56

  Dyskryminacja plciowa. Kolezanka listonoszka dostaje bony w okresie zimowym, a mężczyźni jak ja na tym samym stanowisku nie. Bo facetom się nie należą. Gdzie tu sprawiedliwość i równouprawnienie?

 • Radek 2019-12-21 21:15:22

  Paranoja listonosz wiejski wykonuje dodatkowa pracę i bonów nie dadza. To zamiast bonów nie zapłacą za wróżenie też paczek bo za to nie płacą listonosz miejski paczek nie nosi a bony dostaje i te same pieniądze. Zarząd poczty wstyd zaniedbywac pracownika wiejskiego. Listonosze miejscy o 13 lub 14 kończą pracę a wiejski tak nid skończy i im się bony należą a nam nie haha

 • Gość 2019-11-21 10:23:49

  Listonosz na autorejonie nie dostaje żadnych bonów. Nie dość, że te rejony są ogromne to jeszcze nie należy się takiemu pracownikowi bon żywnościowy!!!

 • Poczta Polska 2019-11-08 03:27:28

  Co wy tu za głupoty wypisujecie od 5-ciuchy lat pracuje na poczcie i bony dostaje w wysokości 7zł od listopada do marca. Ale mi nowość. A jeśli chodzi o dodatkowe pieniądze to nie wszyscy dostali. Ci co byli powyżej 30 dni na zwolnieniu lekarskim nie dostali. Tylko czy to była rekompensata za to że nie było podwyżkę w tym roku czy nagroda? Poczta Polska to jest jedna wielka patologia. Zarabiamy najmniej . Jesteśmy niewolnikami w państwowej formie. Podobno od stycznia chcą zmniejszyć czas pracy listonoszy z 8 godz. na 7/8 etatu. Bo jak rząd prowadzi że najniższą płaca ma wynośić 2600 brutto to pocztą musi podnieść płacę. Bo wielu naszych pracowników nawet nie śni o takiej pensji A wszystkie te nasze związki zawodowe wyslałbym w kosmos PATOLOGIA!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA