PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PLL LOT pozywa związkowca i portal internetowy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 15 paź 2018 21:20

W sumie 200 tys. zł zadośćuczynienia domaga się PLL LOT od Piotra Szumlewicza, przewodniczącego Rady OPZZ województwa mazowieckiego oraz portalu Interia.pl. To na nim związkowiec opublikował wideofelieton, w którym - zdaniem spółki - bezpodstawnie uderza w jej dobre imię.

PLL LOT pozywa związkowca i portal internetowy
Adobe Stock
REKLAMA

"Mamy problem jako państwo, jako społeczeństwo, mianowicie Polskie Linie Lotnicze LOT są coraz bliżej katastrofy, czy już teraz ich kondycja jest katastrofalna. Są odwoływane i opóźniane loty, masowo łamane jest prawo pracy, bardzo źle traktowani są pracownicy, są nagonki na związki zawodowe, a przy okazji pogarsza się sytuacja pasażerów" - w kilkuminutowym wideofelietonie mówi Piotr Szumlewicz.

Jak twierdzi, w pozwie sądowym PLL LOT argumentuje, że jego wypowiedzi fałszywie przedstawiają sytuację w firmie. - Niestety wszystkie moje tezy są prawdziwe, a zarząd PLL LOT prowadzi coraz bardziej antypracowniczą i antyzwiązkową politykę - podsumowuje.

 Jak tłumaczy Adrian Kubicki, rzecznik LOT, Piotr Szumlewicz nie jest stroną w sporze, jaki rozgrywa się wewnątrz spółki. - W nagraniu nie przedstawia żadnych danych potwierdzających podawane przez siebie informacje - zaznacza Kubicki. Jak dodaje, Szumlewicz miał okazję przeprosić za pomówienia na drodze polubownej, ale z niej nie skorzystał.

- Nie ma naszej zgody na szarganie dobrego imienia PLL LOT - podkreśla rzecznik. - Za swoje wypowiedzi trzeba wziąć odpowiedzialność, a wolność słowa nie polega na bezkarnym opluwaniu firmy, o której funkcjonowaniu nie ma się zielonego pojęcia - dodaje.

Warto przypomnieć, że spór wewnątrz spółki nabiera na sile. W poniedziałek spółka skierowała do związków zawodowych pismo, w którym przestrzega, że zapowiadany przez nie strajk będzie nielegalny. Z kolei związki zawodowe w odpowiedzi na nie, rozesłały do mediów informację przypominającą, że akcja strajkowa rozpocznie się 18 października 2018 roku o godzinie 5 rano.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PLL LOT pozywa związkowca i portal internetowy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA