PKN Orlen: Związkowcy niezadowoleni z awansów w dyrekcji

PKN Orlen awansował kierowników obszaru produkcji na stanowiska dyrektorów. Związki zawodowe wyrażają zdziwienie tą decyzją w obliczu deklarowanych oszczędności spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKN Orlen: Związkowcy niezadowoleni z awansów w dyrekcji

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

16 paź 2015 11:44


- Fakt ten wzbudził nasze zdziwienie oraz niezadowolenie załogi, bowiem nie tak dawno, bo z początkiem obecnego roku strona pracodawcy dokonała zmiany systemu pięciobrygadowej organizacji pracy i przejścia na system czterobrygadowy, skutkujący zwolnieniami z pracy około 150 pracowników produkcji, argumentując te działania potrzebą dokonania oszczędności w tym obszarze - czytamy w liście związkowców do prezesa spółki Jacka Krawca

Strona społeczna pyta w liście, jaki był powód dokonania tylu kosztownych awansów oraz czy przypadkiem oszczędności na załodze produkcji nie były potrzebne m.in. do przeprowadzenia wspomnianych awansów.

Efektywność pracy

PKN Orlen odpowiada w oficjalnym stanowisku, że podstawowym celem wdrożenia czterobrygadowego systemu było dostosowanie zatrudnienia do zakresu realizowanych zadań oraz poprawa efektywności oraz jakości pracy.

- Procesowi towarzyszyła rekrutacja nowych pracowników oraz awansowanie ponad 200 osób, ponieważ wraz z wprowadzeniem czterobrygadowej organizacji wiele osób skorzystało z programu dobrowolnych odejść, w tym liczna grupa osób, które osiągnęły uprawnienia emerytalne - argumentuje płocki koncern.

Z kolei związkowcy wskazują, że jeszcze przed procesem restrukturyzacji znacznie większa liczbowo niż obecnie załoga produkcji nie potrzebowała tylu dyrektorów, natomiast ten sam obszar po zredukowaniu liczby pracowników o ok. 150 etatów, nagle wymaga kilkunastu kosztownych awansów na stanowiska dyrektorskie, z czym dotychczas, i to przy większej liczbie pracowników, dawali sobie radę kierownicy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.