PKN Orlen: Jest porozumienie ws. układu zbiorowego pracy w Solino

• Solino - spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen - wypracowało wspólne stanowisko ze stroną społeczną w sprawie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP).
• Stanowisko reguluje m.in. zasady wynagradzania, premiowania, awansowania i zatrudniania pracowników, kształtowania warunków pracy, świadczeń pracowniczych oraz szkoleń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKN Orlen: Jest porozumienie ws. układu zbiorowego pracy w Solino

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

12 paź 2016 17:05


- Warunki porozumienia zostały zaakceptowane przez trzy z czterech działających w spółce organizacji związkowych, w tym Związek Zawodowy Górników w Polsce, KNSZZ Solidarność'80 oraz Związek Zawodowy Kadra i po parafowaniu obejmą wszystkich pracowników i emerytów Solino. Wśród najważniejszych zapisów znalazły się zasady wynagradzania pracowników i nowy system premiowy. Po wprowadzeniu zapisów nowego ZUZP roczny fundusz płac w spółce wzrośnie o kilkanaście procent - podał PKN Orlen

Strony porozumiały się również w sprawie płac na 2016 r., ustalając zarówno wysokość premii jak też kwestie wzrostu wynagrodzeń w zakresie indywidualnych przeszeregowań. Podobnie jak w sprawie ZUZP porozumienia nie podpisali przedstawiciele NSZZ Solidarność.

Czytaj tez: Kompromis ws. nagród jubileuszowych dla pracowników

- Do najważniejszych zadań rozwojowych stojących przed Solino należy realizacja kilkunastu inwestycji w ramach strategii kawernowej spółki. Jej celem jest podniesie zdolności operacyjnych i dostosowanie funkcjonowania podziemnych magazynów węglowodorów do wymogów ustawowych, które wejdą w życie w roku 2018 - informuje spółka.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.