Piotr Duda po raz kolejny szefem „Solidarności”

306 delegatów 27. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" w Bielsku-Białej wybrało przewodniczącego związku na nową kadencję 2014-2018. Po raz kolejny został nim Piotr Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Duda po raz kolejny szefem „Solidarności”

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 paź 2014 19:13


Najważniejszym punktem pierwszego dnia 27. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" był wybór nowego przewodniczącego, który nie był zaskoczeniem. Na czele związkowców po raz kolejny stanie Piotr Duda. Łącznie zdobył 257 głosów.

Pretendent do stanowiska miał o tyle łatwiej, że nie miał żadnego konkurenta. To druga taka sytuacja w historii NSZZ „Solidarność”. Pierwszy raz miała miejsce w 1998 roku w Jastrzębiu, gdy ponownie wygrał Marian Krzaklewski, który także nie musiał z nikim konkurować.

Jak czytamy na stronie „Solidarności” Piotr Duda podziękował delegatom. - Warto było harować przez 4 lata dla tych chwil. Cieszę się, że przekonałem do siebie delegatów. Zrobię wszystko, żeby ci, którzy dzisiaj na mnie nie głosowali też się do mnie przekonali. Warto pracować dla ludzi pracy i dla "Solidarności". Proszę was o jedno. W tych trudnych chwilach nie zostawiajcie mnie. Będzie na pewno ciężko. Ale jeśli będziemy jednością, damy wspólnie radę. Szczęść wam Boże – powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.