×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Piotr Duda ostro o emeryturach stażowych. "Dłużej czekać nie będziemy"

 • jk
 • 26 lip 2022 13:04

Szef "Solidarności" Piotr Duda skrytykował słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczące emerytur stażowych. - Prezes Kaczyński mówi, że na emerytury stażowe trzeba będzie jeszcze poczekać. Nie, my dłużej czekać nie będziemy - zaznaczył i dodał, że oczekuje natychmiastowego odmrożenia prac nad ustawą.

Piotr Duda ostro o emeryturach stażowych. "Dłużej czekać nie będziemy"
Szef "Solidarności" Piotr Duda (Fot. Michał Oleksy)
REKLAMA
 • Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Koninie powiedział, że na wspomniane rozwiązania trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać.
 • Do tych słów odniósł się Piotr Duda, szef "Solidarności". Jego zdaniem prace w sejmowej komisji polityki społecznej dotyczące emerytur stażowych powinny zostać natychmiast wznowione.
 • Piotr Duda zaznaczył też, że wszyscy emeryci mogą dorabiać - takie prawo powinni mieć także emeryci stażowi. Nie można pozwolić na dyskryminację.

Prace nad emeryturami stażowymi nadal trwają. Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Koninie powiedział, że na wspomniane rozwiązania trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać.

- Czas zacząć od tego, jaki procent PKB przeznaczamy na emerytury. To jest wysoki procent i zwiększanie tego, żeby pewna grupa ludzi - mówię tu np. o paniach pięćdziesiąt kilka lat - miała już w istocie drugą pensję. Bo to nie jest tak, że ci ludzie nie chcą pracować. Chcą mieć po prostu drugą pensję. A nas po prostu musi być na to stać - wyjaśniał Kaczyński.

- Wiem, że są takie przypadki, gdzie jest bardzo ciężka praca fizyczna – w szczególności dla kobiet zaczynających już od jakiegoś wieku – jest trudna, wręcz niemożliwa. To szanuję i pracujemy nad tym rozwiązaniem - dodał.

Piotr Duda komentuje

Do tych słów odniósł się Piotr Duda, szef "Solidarności".

- Nie zgadzam się z argumentem, że problemem jest możliwość dorabiania przez emerytów stażowych. Oni – jak nikt w Polsce – swoje emerytury już wypracowali i nikt nikomu nie robi tu łaski - mówił Piotr Duda na łamach "Tygodnika Solidarność".

Szef "Solidarności" zwrócił uwagę, że warunkiem skorzystania z emerytury stażowej jest wykazanie odpowiedniej wysokości zgromadzonego kapitału. Przypomniał również o zachętach podatkowych dla dłuższej aktywności zawodowej w Polskim Ładzie.

Piotr Duda zaznaczył też, że wszyscy emeryci mogą dorabiać - takie prawo powinni mieć także emeryci stażowi. Nie można pozwolić na dyskryminację.

Szef "S" wypomniał również niedotrzymanie uzgodnień z prezesem PiS w tej sprawie.

- To nie jest tylko kwestia postulatu sierpniowego, ale przede wszystkim naszych własnych ustaleń, szczególnie tych z maja 2015 r. Podczas wyborów prezydenckich, gdzie Jarosław Kaczyński osobiście wyraził aprobatę na zapisanie w umowie z kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą emerytur stażowych - dodał Piotr Duda w rozmowie z "Tygodnikiem Solidarność".

Projekt w sejmowej poczekalni

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (12)

Do artykułu: Piotr Duda ostro o emeryturach stażowych. "Dłużej czekać nie będziemy"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • * 2023-06-06 18:05:42

  Piotruś, kacza kukiełko, już czas na udanie się do rodzinnej wioski i uprawę gospodarstwa.

 • ryszard 2023-06-05 18:56:54

  45lat pracy jak nie pis nie podpisze emerytur to sa skonczeni zlodzieje

 • Marek 2022-11-22 19:05:12

  Z oszustami normalnie się nie dogadasz.Za nic mają podpisane umowy zobowiązania sprawiedliwość społeczną Tylko jeden argument przemawia do nich Utrata koryta.Dlatego boją się rozgłosu na temat ich matactwa i kpiny ze ZZ.i rządań społeczeństwa.

 • * 2022-11-17 19:53:11

  I jak? PiSi sługus odwołał jutrzejszą akcję w Wawie. Synekurka najważniejsza. A stażowiczów ma w głębokim poważaniu, czy jak wolą niektórzy w głębokiej dudzie.

 • Obiektywny 2022-11-16 20:25:47

  Brak realizacji gwarantowanych przez pis i prezydenta Emerytur Stażowych to kpina z demokracji ze Z.Z. i społeczeństwa ktòre jednoznacznie sìę opeiedziało czego rząda poprzez230tyś podpisòw obywateli.Kpina i niesamowite oszustwo w wykonaniu tych co się legitują jako sprawiedliwi korzeniami z Solidarności.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA