Piotr Duda: Od kiedy PO dba o opinię związków zawodowych?

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann zwrócił się do przewodniczącego NSZZ „Solidarność” z wnioskiem analizę i opinię w sprawie nowelizacji ustawy o służbie cywilnej. Zdaniem Piotra Dudy to przejaw niebywałej hipokryzji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Duda: Od kiedy PO dba o opinię związków zawodowych?

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

30 gru 2015 0:01


Posłowie Platformy Obywatelskiej uważają, że nowelizacja ustawy o służbie cywilnej jest szkodliwa dla polskiej administracji i zagraża pracy prawie 2 tys. doświadczonych urzędników. Zwrócili się do do związków zawodowych z prośbą o opinię w tej sprawie.

– Proponowana nowelizacja budzi liczne wątpliwości i dotyczy przepisów związanych z sytuacją pracowniczą bardzo licznej grupy urzędników. W związku z nadzwyczaj szybkim tempem prac nad projektem bardzo proszę o pilne przedstawienie stanowiska związku – napisał Sławomir Neuman w liście do Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ "Solidarność".

W odpowiedzi Piotr Duda przypomniał szefowi klubu PO, że przez 8 lat miało za nic dialog społeczny, wprowadzało liczne – kluczowe z punktu widzenia pracowników i społeczeństwa – akty prawne bez konsultacji społecznych i pyta co się stało, że PO tak nagle zrobiło się dbałe o opinie związków zawodowych?

– Przypomnę Panu, że w 2010 roku w bardzo podobnej sprawie wprowadziliście Państwo bez jakichkolwiek konsultacji i w ogromnym tempie ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w służbie cywilnej – czytamy w odpowiedzi.

Na koniec Piotr Duda poinformował Sławomira Neumanna, że NSZZ „Solidarność” otrzymała od autorów powyższy akt prawny i w ramach uprawnień przysługujących reprezentatywnym ogólnokrajowym centralom związkowym dokona w ramach dialogu społecznego analizy i wyda stosowną opinię.

- Stanie się tak niezależnie od Waszego wniosku – pisze na koniec Piotr Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.