PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Piotr Duda na Jasnej Górze: żyjemy w trudnych czasach

  • Autor: PAP/KDS
  • 18 wrz 2022 14:33

Żyjemy w trudnych czasach, martwimy się o miejsca pracy, które są zagrożone - powiedział podczas niedzielnej 40. Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasnej Górze szef Solidarności Piotr Duda. Zapowiedział prowadzenie intensywnego dialogu z rządem, aby wypracować rozwiązania chroniące gospodarkę.

Piotr Duda na Jasnej Górze: żyjemy w trudnych czasach
W tym roku Pielgrzymka Ludzi Pracy zorganizowana została po raz 40. (fot. PAP/Waldemar Deska)
REKLAMA
  • Niedziela 18 września to drugi dzień 40. Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasnej Górze.
  • Poza tysiącami związkowców z "S", w wydarzeniu uczestniczą m.in. bliscy kapelana i patrona związku ks. Jerzego Popiełuszki, prezydencki minister Jacek Siewiera, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, wiceminister w tym resorcie Stanisław Szwed oraz parlamentarzyści.
  • Mszy, która jest centralnym punktem pielgrzymki, przewodniczy arcybiskup Józef Kupny - delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Ludzi Pracy, a homilię wygłosił biskup toruński Wiesław Śmigiel.

Podczas swojego wystąpienia przed mszą Duda przypomniał, że we wrześniu 1983 r. podczas pierwszej pielgrzymki na Jasną Górę robotnicy, przede wszystkim z Huty Warszawa, przyjeżdżali modląc się o opiekę nad pracownikami, ale także przywrócenie zdelegalizowanej wówczas "S" - "związku zawodowego, który dzisiaj tak bardzo wspiera i pomaga ludziom pracy w naszym kraju, chociaż przykro z drugiej strony, że mamy takie narzędzie, jakim jest wolny związek zawodowy, tak mało pracowników z tego korzysta - nie przystępują do związków zawodowych, uważają, że +S+ tę sprawę załatwi" - powiedział Duda i przekonywał, że gdyby każdy myślał w ten sposób, w Polsce nie byłoby ruchu związkowego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piotr Duda na Jasnej Górze: żyjemy w trudnych czasach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA