Pierwsze czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele odbędzie się 4 października

• Podczas rozpoczynającego się we wtorek (4.10) trzydniowego posiedzenia, Sejm rozpocznie prace m.in. nad obywatelskim projektem ustawy zakazującej handlu w niedzielę.
•  Zgodnie z projektem zakaz handlu w niedziele miałby dotyczyć większości placówek handlowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pierwsze czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele odbędzie się 4 października

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

3 paź 2016 17:36


Na wtorek zaplanowane jest pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, który złożył w Sejmie na początku września Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. W jego skład wchodzi NSZZ "Solidarność" oraz inne organizacje. Zgodnie z projektem zakaz handlu w niedziele miałby dotyczyć większości placówek handlowych.

W projekcie przewidziano szereg odstępstw od zasady zakazu handlu. Handel będzie mógł się odbywać w dwie kolejne niedziele poprzedzające Święta Bożego Narodzenia, w ostatnią niedzielę przed Świętami Wielkanocnymi, w ostatnią niedzielę stycznia, czerwca, sierpnia oraz w pierwszą niedzielę lipca.

Ponadto odstępstwa dotyczyłyby też m.in.: sklepów, gdzie handel prowadzi wyłącznie przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą (z wyłączeniem franczyzobiorców i ajentów), stacji benzynowych (z pewnymi obostrzeniami), aptek czy sklepików z pamiątkami i dewocjonaliami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

antysolidaruch 2016-10-04 20:53:59

ale sklepiki z dewocjonaljiami nie? Dlaczego? Tam będą sprzedawać klechy tylko czy baby.a co ze szpitalami, kinami, komunikacjką telewizją i inn.

Auchan 2016-10-03 22:25:02

Nareszcie zamykać te sklepy