PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pielęgniarki ze szpitala w Lublinie zapowiadają strajk ostrzegawczy

Dwugodzinny strajk ostrzegawczy zapowiedziały na poniedziałek (24 stycznia) pielęgniarki i położne ze szpitala wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Lublinie. Problem dotyczy różnic w interpretacji zapisu kończącego spór zbiorowy z 2018 r. w sprawie podwyższania wynagrodzeń.

  • Autor: PAP/RAF
  • 22 sty 2022 9:17
Pielęgniarki ze szpitala w Lublinie zapowiadają strajk ostrzegawczy
(Fot. Fotolis)
REKLAMA
  • W przesłanym w piątek (21 stycznia) do mediów oświadczeniu, Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP zapowiedział na poniedziałek dwugodzinny strajk ostrzegawczy.
  • - Informacje o strajku ostrzegawczym zostały przekazane pracodawcy w ustawowym terminie - napisano w komunikacie.
  • Pełnomocnik związkowców Ewa Wronikowska przypomniała, że "strajk ostrzegawczy polega na powstrzymaniu się od wykonywania pracy".

W jej trakcie odniósł się do zapowiedzi strajku ostrzegawczego zaplanowanego w poniedziałek przez zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych działającego przy tym szpitalu. - W czwartek odbyłem spotkanie z kierownikami oddziałów. Poprosiłem zarówno kierownictwo pionów pielęgniarskich, jak i lekarskich o przekaz do personelu pielęgniarskiego, by pacjentów nie opuszczali. Są przeróżne formy rozmowy, dialogu, czy nawet nacisku na pracodawcę, ale dzisiaj pozbawienie pacjentów tej najważniejszej opieki jest dla mnie niezrozumiałe i niedopuszczalne - ocenił szef placówki.

Jak wskazał, największy problem dotyczy interpretacji zapisu kończącego spór zbiorowy z 2018 r. w sprawie cyklicznego, co półrocznego podwyższania wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Dodał, że zdaniem związkowców to porozumienie nie jest realizowane. - Minister zdrowia tzw. dodatek Zembalowy swoim rozporządzeniem nakazał wliczyć do wynagrodzenia zasadniczego. To się stało faktem. W związku z tym strona społeczna dzisiaj uważa, że ten dodatek należy wyłączyć z wynagrodzenia zasadniczego - powiedział dyrektor.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Wynagrodzenie członków zespołów i komisji prowadzących państwowy egzamin dla lekarzy wzrośnie

W przesłanym w piątek (21 stycznia) do mediów oświadczeniu, Zarząd Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie zapowiedział na poniedziałek dwugodzinny strajk ostrzegawczy. - Informacje o strajku ostrzegawczym zostały przekazane pracodawcy w ustawowym terminie. Od ostatniej mediacji tj. 30 grudnia 2021 r. pracodawca nie podjął jakichkolwiek działań, które dawałyby nadzieję na zażegnanie sporu zbiorowego i zawarcie porozumienia - napisano w komunikacie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pielęgniarki ze szpitala w Lublinie zapowiadają strajk ostrzegawczy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA