PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PGG porozumiała się ze związkami ws. posiłków profilaktycznych

  • Autor: PAP/JS
  • 19 cze 2017 16:34

Zarząd Polskiej Grupy Górniczej podpisał porozumienie z działającymi w spółce związkami w sprawie zmiany wartości posiłków profilaktycznych, tzw. flapsów - poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

PGG porozumiała się ze związkami ws. posiłków profilaktycznych
Związkowcy domagali się m.in. waloryzacji wartości posiłków profilaktycznych w związku z poprawą wyników firmy. (fot. PTWP)
REKLAMA

• Związkowcy domagali się m.in. waloryzacji wartości posiłków profilaktycznych w związku z poprawą wyników firmy.

• Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział w zeszłym tygodniu w Katowicach, że powołana ponad rok temu PGG osiągnęła rentowność wcześniej niż zakładano.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zaznaczył, porozumienie zawarte ze stroną społeczną jest skierowane do pracowników związanych bezpośrednio z procesem wydobycia i wzbogacania węgla. Od 1 lipca br. wartość jednostkowa posiłku dla pracowników w PGG będzie wynosiła odpowiednio 18,90 zł dla pracowników dołowych i 16,70 dla pracowników zakładów przeróbczych. To o ok. 4 zł więcej niż dotychczas.

Zarząd PGG poinformował również, że podwyższenie wartości posiłków profilaktycznych w PGG nie wpłynie na przekroczenie budżetu wydatków w planie na 2017 r. i jest uzasadnione sytuacją finansową spółki.

Związkowcy domagali się m.in. waloryzacji wartości posiłków profilaktycznych w związku z poprawą wyników firmy. Postulują też przywrócenia w całości lub części zawieszonej na dwa lata tzw. czternastej pensji.

Strona społeczna powołuje się na zapisy porozumienia z kwietnia ubiegłego roku, poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii Węglowej do PGG; w dokumencie zapisano m.in., że w przypadku lepszych od zakładanych wyników spółki, "czternastka" może być w całości lub w części przywrócona.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział w zeszłym tygodniu w Katowicach, że powołana ponad rok temu PGG osiągnęła rentowność wcześniej niż zakładano, w czym pomogły zarówno rosnące ceny węgla, jak i efekty programu restrukturyzacyjnego i obniżka kosztów.

"Więc tutaj pewna przestrzeń istnieje, natomiast cały czas mam (…) świadomość dużego ciężaru - praktycznie blisko 5 mld zł - które są należne dla instytucji finansowych oraz dla firm, które pracują dla PGG" - dodał szef resortu energii. Przypomniał, że PGG ma bardzo długie terminy płatności należności wobec swoich kooperantów, co jest dużym problemem dla tych firm.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PGG porozumiała się ze związkami ws. posiłków profilaktycznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA