Petru: związki mają rozpasane prawa i rozbuchane wydatki

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej wystąpił w piątek 11 września na briefingu przed siedzibą NSZZ "Solidarność" w Warszawie. Skrytykował postawę centrali związkowych, w szczególności Piotra Dudę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Petru: związki mają rozpasane prawa i rozbuchane wydatki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

11 wrz 2015 15:46


Petru wystąpił przed siedzibą Solidarności w Warszawie. Za niepokojące uznał, że centrala związku - utrzymywana z podatków, a nie ze składek pracowniczych - ma, jak mówił, rozdęte wydatki.

- Jeśli chodzi o Piotra Dudę, to trzeba powiedzieć, że centrale związkowe mają rozpasane prawa i rozbuchane wydatki - podkreślił Petru.

Jak dodał, kilka lat temu padła propozycja ograniczenia przywilejów związkowych, ale polski parlament bał się jej przyjąć. Jego zdaniem związki powinny być finansowane ze składek członkowskich.

W ocenie Petru nie może być tak, że jedna osoba jest członkiem kilku związków zawodowych, nie może być tak, że za pomieszczenia związkowe płacą pracodawcy - co blokuje działanie zakładów pracy.

Celem związków jest porozumienie z pracodawcami

- Polacy, trzeba powiedzieć: macie prawo się zrzeszać, ale nie może być tak, że ładujemy pieniądze na centrale związkowe, które najwyraźniej oderwały się od rzeczywistości - ocenił lider Nowoczesnej, odwołując się m.in. do poniedziałkowego artykułu "Newsweeka".

Petru dodał, że związki zawodowe powstają zwykle po to, by pomóc w dogadaniu się pracowników i pracodawców.

- Jak ja widzę działania pana Dudy, to ja tam nie widzę żadnej chęci dogadania się. To na czym mu zależy to pokazanie, że się na nic nie zgadza - podkreślił Petru.

Według niego Duda, który - jak mówił - jest szefem klasy próżniaczej, powinien wytłumaczyć się z ekscesów z Kacperkiem.

Marsz na rzecz równości psów

Briefing poprzedził przemarsz kilkunastu członków młodzieżówki Nowoczesnej z psami - yorkami, mopsami, ratlerkami i owczarkami niemieckimi. Część psów była ubrana w koszulki z napisem "Nowoczesna", inne miały je przewieszone przez grzbiet. Ich właściciele nieśli transparenty z napisami: "wolność dla wszystkich psów" oraz "weekend w SPA dla każdego psa".

Uczestnicy marszu próbowali w siedzibie związku złożyć petycję.

- My, właścicielki i właściciele psów polskich, poruszeni doniesieniami prasowymi o przywilejach niektórych terierów Yorkshire w hotelach należących do NSZZ Solidarność, żądamy równego traktowania wszystkich psów przez Związek. Nasze postulaty to: umożliwienie wszystkim psom bezpłatnych pobytów w hotelach związkowych; haftowane ręczniczki nie tylko dla Yorków; zapewnienie wszystkim psom karmy Royal - podkreślono w piśmie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.