PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

PAŻP oskarża związkowców i zawiadamia prokuraturę

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego - podała PAŻP. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie kwestii bezpieczeństwa w walce o utrzymanie przywilejów finansowych - dodano.

  • Autor: PAP/JP
  • 8 lut 2022 13:26
PAŻP oskarża związkowców i zawiadamia prokuraturę
Niedopuszczalne jest wykorzystywanie kwestii bezpieczeństwa w walce o utrzymanie przywilejów finansowych - napisała PAŻP (fot. PAŻP)
REKLAMA
  • PAŻP we wtorkowej informacji zamieszczonej na swojej stronie internetowej zapewniła, że "systemy zarządzania przestrzenią powietrzną są bezpieczne, a informacje przekazywane mediom o rzekomej krytycznej usterce jednego z systemów są nieprawdziwe".
  • Pegasus_21 to system operacyjny służący do zarządzana ruchem lotniczym przez kontrolerów PAŻP.
  • Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego złożył wcześniej do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia w PAŻP przestępstwa nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym w związku z usterką systemu Pegasus_21.

"W ostatnich dniach jeden z portali, powołując się na informacje od przedstawicieli Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego poinformował o istnieniu błędu w systemie zarządzania przestrzenią powietrzną Pegasus_21. Po analizie przeprowadzonej przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Agencji oraz wewnętrznych ekspertów ustalono, że w systemie zarządzania przestrzenią powietrzną P_21 nie istnieje usterka będąca błędem krytycznym dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego" - wyjaśniła PAŻP.

Pegasus_21 to system operacyjny służący do zarządzana ruchem lotniczym przez kontrolerów PAŻP.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ubiegłym tygodniu Onet napisał, że "Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym". Jak podał Onet z zawiadomieniu napisano, "że mogło dojść m.in. do zatajenia informacji o krytycznym dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego błędzie systemu Pegasus P21 przed pracownikami operacyjnymi Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej".

Jak napisał Onet, "składający zawiadomienie wskazuje, że są znane przypadki, iż pod samolotami transportowymi +przemycane są+ samoloty bojowe. Najczęściej dotyczy to samolotów rosyjskich".

PAŻP we wtorek zapewniła, że weryfikacja materiałów źródłowych "pozwoliła jednoznacznie stwierdzić, że nieprawdziwe są informacje, na które wskazuje ZZKRL, dotyczące możliwości +przemycania jakiegokolwiek obiektu+ pod samolotami transportowymi, w tym rosyjskich obiektów militarnych".

PAŻP: to związkowcy złamali prawo, nie my

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PAŻP oskarża związkowców i zawiadamia prokuraturę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA