×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Paweł Szefernaker o zakazie handlu w niedzielę. "Będziemy szukać najlepszych rozwiązań"

 • Autor: PAP/KDS
 • 29 paź 2017 16:25

Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w KPRM zapowiada dalsze rozmowy nad ostatecznym kształtem ustawy o zakazie handlu w niedzielę. - Wypracujemy taką formułę, która będzie miała duże poparcie w społeczeństwie – zapewnił.

Paweł Szefernaker o zakazie handlu w niedzielę. "Będziemy szukać najlepszych rozwiązań"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Projekt ustawy dotyczący handlu w niedzielę trafił do Sejmu jesienią ubiegłego roku jako inicjatywa obywatelska autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność". Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła w czwartek projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele wraz z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji ds. rynku pracy.

Oprócz poprawek, zgodnie z którymi handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca, ustawa daje też "zielone światło" dla handlu w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Podkomisja poszerzyła również katalog placówek, które byłyby wyłączone z zakazu handlu w niedziele

Zmiany w projekcie skrytykował w piątek szef "S" Piotr Duda. - To już nie jest projekt obywatelski. To jest także wielka i głęboka rysa na współpracy związku zawodowego "Solidarność" z Prawem i Sprawiedliwością - powiedział Piotr Duda.

Szefernaker pytany w niedzielę w TVP Info o przyszły kształt ustawy, podkreślił, że PiS jest "partią dialogu". Zadeklarował, że Prawo i Sprawiedliwość wypracuje taką formułę ws. niedziel wolnych od handlu, która będzie miała duże poparcie społeczne.

- Zapewniam, że do czasu, kiedy te rozwiązania ukończą swój parlamentarny bieg, będziemy dyskutować ze wszystkimi środowiskami na ten temat i wypracujemy taką formułę, która będzie miała bardzo duże poparcie w społeczeństwie - mówił Szefernaker.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Paweł Szefernaker o zakazie handlu w niedzielę. "Będziemy szukać najlepszych rozwiązań"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Felix 2017-10-30 16:07:18

  Czy to oznacza, że w sejmie czekają nas jeszcze poprawki wustawie? Oby tylko nie skracali listy wyjątków, bo ta ustawą Pis wypełnia wyborze zobowiązani e o ochronie drobnej przedisębiorczości

 • Marzena 2017-10-30 15:46:02

  Pracownikom handlowych molochów należy się wolne, kodeks pracy tego nie załatwi, tylko ustawa

 • manicmonday 2017-10-30 15:25:45

  To dobrze, że ciągle myślą jak zdobyć dla tej ustawy szersze popracie społeczne, aczkolwiek w swojej podtsaiw ustawa spelnia rolę: chroni pracownikó marketów przed nadmiernym wyzyskiem i zapewnia minimum ochrony dla polskich przedsiębiorow

 • mmkiim 2017-10-29 17:16:56

  Wystarczy wprowadzić zapis, ze w miesiacu kazdy pracownik ma prawo do wolnych dwóch weekendow ORAZ dwukrotnie do dwóch nastepujacych po sobie dni (odpowiednik weekendu). Sklepy mogą być otwarte w niedziele, nic nie straca, tylko się pogimnastykują z grafikami, żeby było dobrze, a pracownicy handlu będą mieć czas na rodziny i mozliwosci zrobienia zakupow... nie tylko w swoim sklepie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA