OZZPiP: Nie uczestniczymy w proteście w gmachu MZ

- Stanowczo oświadczamy, że wśród protestujących w gmachu resortu zdrowia nie ma przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - podkreśliła rzeczniczka OZZPiP Halina Peplińska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

OZZPiP: Nie uczestniczymy w proteście w gmachu MZ

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 wrz 2016 13:34


Po nocnych rozmowach, w których uczestniczyła szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek i minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, cztery przedstawicielki NSZZ "Solidarność" nadal nie chcą opuścić gmachu resortu zdrowia. Mają nadzieję na spotkanie z premier Beatą Szydło.

Związkowcy w siedzibie resortu przebywają od poniedziałkowego (19 września) popołudnia; domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

- W sposób stanowczy dementujemy pojawiające się w mediach informacje, że nasz związek rozpoczął w dniu wczorajszym okupację budynku Ministerstwa Zdrowia. Protest ten podjęła grupa przedstawicieli NSZZ "Solidarność" - podkreśliła Peplińska.

- Według naszej wiedzy protestujący są przedstawicielami różnych grup zawodowych działających w ochronie zdrowia, w tym także spoza grupy pracowników medycznych, a ich postulaty nie dotyczą tylko i wprost pielęgniarek i położnych. Stanowczo oświadczamy, że wśród protestujących nie ma ani jednego członka OZZPiP - dodała.

Projekt ustawy MZ

W poniedziałek (9 września) przedstawiciele związków zawodowych służby zdrowia uczestniczyli w posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia, które odbyło się w MZ.

Jak poinformowała Peplińska, podczas spotkania OZZPiP otrzymało projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Jak podała związkowcy otrzymali informację, że Ministerstwo Zdrowia "zamyka dalsze prace nad treścią projektu i przekazuje go do szerokich konsultacji społecznych". - Po formalnym przekazaniu wyżej wspomnianego projektu, jak również po analizach ekspertów oraz konsultacjach wewnątrzzwiązkowych, OZZPiP zajmie stanowisko co do jego treści - zapowiedziała.

Podkreśliła, że OZZPiP będzie zwracać uwagę, czy założenia ustawy "w sposób należyty chronią reprezentowana przez nas grupę zawodową pielęgniarek i położnych". - Także (będzie zwracać uwagę czy założenia) nie kolidują z treścią Porozumienia z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych, Ministerstwem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia z 23 września 2015 r. - poinformowała rzeczniczka OZZPiP.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.