×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Oświatowa Solidarność chce 15 proc. podwyżki już od stycznia 2018

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 26 paź 2017 17:58

Co najmniej 15 proc. podwyżka płac nauczycieli od 1 stycznia 2018 r. czy zmiana systemu wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkół. W sumie pięć punktów znalazło się na liście żądań Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Oświatowa Solidarność chce 15 proc. podwyżki już od stycznia 2018
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Numerem jeden na liście żądań jest zwiększenie nakładów budżetowych na oświatę.

• Związkowcy z oświatowej Solidarności domagają się również powiązania systemu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych we wszystkich typach szkół i placówek z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej.

• Związkowcy chcą, by co najmniej 15 proc. podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli wszystkich stopni awansu zawodowego weszła w życie już od 1 stycznia 2018 roku. 

 

Związkowcy o wsparcie swoich postulatów zaapelowali do Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Jak tłumaczą, dotychczasowe działania, które miały przybliżyć realizację postulatów nie przyniosły oczekiwanych efektów. 

Numerem jeden na liście żądań jest zwiększenie nakładów budżetowych na oświatę. Związkowcy z oświatowej Solidarności domagają się również powiązania systemu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych we wszystkich typach szkół i placówek z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej.

Chcą, by co najmniej 15 proc. podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli wszystkich stopni awansu zawodowego weszła w życie już od 1 stycznia 2018 roku. 

Wskazują też na konieczność poprawy systemu wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkół. W ich opinii, w tej kwestii powinny zmienić się: niekorzystne dla nich zapisy w rozporządzeniu dotyczącym wynagradzania pracowników samorządowych oraz „wyjęcie” z minimalnego wynagrodzenia ustawowego dodatku za wysługę lat, tak by dodatek ten nie stanowił składnika minimalnego wynagrodzenia.

Domagają się także podwyższenia wynagrodzeń pracowników nadzoru pedagogicznego zatrudnionych w kuratoriach oświaty.

Oświatowa Solidarność informuje, że z przedstawionymi przez nich postulatami zapozna posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości. 

Także Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się szybszego wprowadzenia podwyżek wynagrodzeń. Czytaj: Zarząd główny ZNP uważa, że 5 proc. podwyżka powinna być naliczania już od stycznia 2018. Ich zdaniem tylko w ten sposób uda się osiągnąć zapowiedziany przez MEN wskaźnik podwyżek, czyli 5 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oświatowa Solidarność chce 15 proc. podwyżki już od stycznia 2018

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA