Orlen wyjaśnia wątpliwości związkowców dotyczące BHP

Anna Lewandowska-Romanowska, dyrektor biura zarządzania relacjami społecznymi w PKN Orlen, odniosła się do uwag strony społecznej dotyczących treści i trybu wprowadzenia zarządzenia spółki związanego z bezpieczeństwem i higieną pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Orlen wyjaśnia wątpliwości związkowców dotyczące BHP

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

23 cze 2015 10:13


Chodzi o najnowszą wersję zarządzenia PKN Orlen w sprawie: "zasad, trybu organizacji oraz kontroli szkolenia pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz przeprowadzania szkoleń stanowiskowych w Polskim Koncernie Naftowym Orlen", która weszła w życie z dniem 30 marca br.

Związkowcy protestowali przede wszystkim przeciwko wprowadzeniu konieczności powtarzania egzaminów stanowiskowych co 5 lat, a także zarzucili pracodawcy brak jakichkolwiek konsultacji ze stroną związkową przed wydaniem zarządzenia.

Czytaj też: Orlen Paliwa łączy się z Orlen PetroTank. Co będzie z pracownikami?

Anna Lewandowska-Romanowska podkreśliła w swoim piśmie, że organizacje związkowe, jako sygnatariusze Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP), zadeklarowały współpracę z pracodawcą w zakresie propagowania wśród pracowników takich wzorców postępowania, które będą wpływać m.in. na podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz przestrzeganie przepisów o bezpiecznej i higienicznej pracy.

Zwróciła uwagę, że znajomość i przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, branie udziału w szkoleniach i instruktażach z tego zakresu oraz poddawanie się wymaganym egzaminom sprawdzającym należy do podstawowych obowiązków pracownika.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.