Orlen Transport sprzedany, ale związkowcy wynegocjowali pakiet gwarancji

Zgodnie z obawami związków zawodowych działających w grupie PKN Orlen, proces sprzedaży spółki Orlen Transport na rzecz firmy z grupy Trans Polonia był już zbyt zaawansowany, żeby można było jeszcze odstąpić od transakcji. W tej sytuacji związkowcy skupili się na negocjacjach z nowym właścicielem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Orlen Transport sprzedany, ale związkowcy wynegocjowali pakiet gwarancji

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

1 mar 2016 13:38


Jak informuje Mariusz Konopiński, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego (MBZZ) w grupie kapitałowej PKN Orlen, miniony tydzień był ostatnim, w którym strona społeczna mogła zająć się dopięciem tzw. pakietu gwarancji dla pracowników spółki Orlen Transport, przed oficjalnym zamknięciem transakcji, które ogłoszone zostało przez PKN Orlen w poniedziałek wieczorem.

Według związkowców kilkakrotne spotkania z przedstawicielami inwestora - spółki Trans Polonia - doprowadziły do zawarcia w minioną środę porozumienia zabezpieczającego proces sprzedaży w aspektach pracowniczych.

Oprócz tzw. sztywnych zapisów dotyczących np. okresu gwarancji, pojawiły się też zapisy w formie deklaracji i zobowiązań złożonych przez nowego właściciela.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.