OPZZ: Temat emerytur powinien zostać poruszony na pierwszym posiedzeniu RDS

- Rada Dialogu Społecznego na pierwszym plenarnym posiedzeniu powinna się zająć sprawą obniżenia wieku emerytalnego i umożliwienia przechodzenia na emeryturę w zależności od stażu pracy - uważa przewodniczący OPZZ Jan Guz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

OPZZ: Temat emerytur powinien zostać poruszony na pierwszym posiedzeniu RDS

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 lis 2015 19:43


Guz, który jest wiceprzewodniczącym RDS, wystąpił z takim wnioskiem do pozostałych członków Rady.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsze spotkanie - przewodniczący RDS Piotr Duda czeka na powołanie nowych członków RDS ze strony rządowej. Na posiedzenie mają zostać zaproszeni: premier i marszałkowie obu izb parlamentu.

Problem wieku emerytalnego priorytetem

Guz przypomniał w liście do członków RDS, że problem wieku emerytalnego i uprawnień do emerytury w ostatnich latach był przedmiotem wielu inicjatyw ustawodawczych. Obywatelski projekt zgłosiła też OPZZ. Zakładał on możliwość przejścia na emeryturę w zależności od stażu ubezpieczeniowego - przypomniał szef organizacji.

Czytaj też: Rząd Beaty Szydło będzie w pozycji usługowej wobec partnerów społecznych. Wszystko przez Radę Dialogu Społecznego

Zaznaczył, że na potrzebę obniżenia wieku emerytalnego oraz uzależnienia prawa do emerytury od stażu ubezpieczeniowego w swojej kampanii wyborczej zwracał uwagę prezydent Andrzej Duda i partie polityczne.

Rada Dialogu Społecznego

Rada Dialogu Społecznego to 59-osobowe forum współpracy przedstawicieli pracowników, pracodawców i rządu, które zastąpiło Komisję Trójstronną. Prezydent Andrzej Duda powołał członków RDS w październiku. Przewodniczący RDS będą zmieniali się co roku; na przemian będą to reprezentanci związków, pracodawców i rządu. W KT przewodniczącym był stale reprezentant rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.