PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

OPZZ ostrzega przed niezadowoleniem społecznym wśród pracowników

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) wystosowało oświadczenie, w którym podkreśla rosnące zniecierpliwienie pracujących.

OPZZ ostrzega przed niezadowoleniem społecznym wśród pracowników
Adobe Stock
REKLAMA

W dokumencie datowanym na 19 grudnia związkowcy przypominają, że objawy rosnącego niezadowolenia były widoczne od tygodni. Apelują do strony pracodawców i do rządu o poważne potraktowanie tego co się dzieje.

Oto całość treści oświadczenia:

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

" Oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w sprawie nasilającego się niezadowolenia społecznego wśród pracowników

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od kilku miesięcy silnie sygnalizuje wzrost niezadowolenia pracowników, a w szczególności sfery budżetowej, która przez wiele lat była pozbawiona wzrostu wynagrodzeń.

Wyrazem tego były protesty i manifestacje organizowane we wrześniu br. pod sztandarami naszej Konfederacji. Mimo że pod siedzibą Premiera RP Mateusza Morawieckiego w dniu 22 września zgromadziło się ponad 20 tys. pracowników, to szef rządu nie spotkał się z protestującymi. Na pogarszające się nastroje na tle niskich wynagrodzeń i trudnych warunków życia pracowników i ich rodzin zwracaliśmy uwagę w trakcie prac nad założeniami do projektu budżetu państwa na 2019 rok. Apelowaliśmy o merytoryczny dialog z Premierem na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego w sprawie budżetu. Przedstawiciele rządu unikali konstruktywnych dyskusji z OPZZ-em bądź prowadzili je tylko z wybranymi partnerami społecznymi.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: OPZZ ostrzega przed niezadowoleniem społecznym wśród pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA