OPZZ: Ile kosztują związki zawodowe, każdy wie. A ile kosztuje zrzeszanie się pracodawców?

Jan Guz, przewodniczący OPZZ postanowił zapytać ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, ile wynoszą składki członkowskie w organizacjach zrzeszających przedsiębiorców i pracodawców. Wysłał w tej sprawie pismo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

OPZZ: Ile kosztują związki zawodowe, każdy wie. A ile kosztuje zrzeszanie się pracodawców?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 lut 2015 9:12


- Niedawno media poinformowały, że działalność związków zawodowych w trzech największych spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa kosztuje 40 mln złotych rocznie - pisze szef OPZZ w liście do ministra.

- Nie wskazały jednak, jakie koszty ponosi podatnik w związku z transferem przez te i inne spółki środków finansowych do organizacji zrzeszających przedsiębiorców i pracodawców z tytułu opłacania składki członkowskiej - dodaje.

Jego zdaniem, jej opłacanie - w przeciwieństwie do składki związkowej - pozwala skorzystać z preferencji podatkowej. Oznacza to, że składka ta jest nieopodatkowana i składają się na nią wszyscy podatnicy.

- Ile, każdego roku, w latach 2007-2014, wyniosła opłacona przez Jastrzębską Spółkę Węglową składka członkowska z tytułu przynależności do Pracodawców RP (wcześniej: Konfederacja Pracodawców Polskich)? - o to między innymi pyta w liście Guz.

Na razie związkowcy nie otrzymali odpowiedzi od ministra skarbu państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-02-23 14:20:00

BRAWO OPZZ ! NIECH SIĘ PRZYZNAJĄ ILE ZARABIAJĄ NA PAŃSTWOWYM WICHCIE ! DLACZEGO NIE ZAŁOŻĄ SWOICH FIRM I W NICH NIE PRACUJĄ JAK SĄ TACY WYBITNI MENAGEROWIE ! TO Z NASZEJ CIĘŻKIEJ PRACY MUSIMY TYCH PATAŁACHÓW UTRZYMYWAĆ !