PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

NSZZ "Solidarność" chce interwencji MRPiPS w Praktiker Polska

  • Autor: PAP/JS
  • 10 maj 2017 17:18

NSZZ "Solidarność" z Praktiker Polska zaapelowała do minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej o interwencje ws. sytuacji w firmie.

NSZZ "Solidarność" chce interwencji MRPiPS w Praktiker Polska
Związkowcy zwrócili uwagę, że kłopoty Praktiker Polska trwają od wielu miesięcy
REKLAMA

• Związkowcy informują, że pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń za kwiecień.

• "Kontaktowaliśmy się z PIP w tej sprawie" - komentuje MRPiPS.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Komisja zakładowa NSZZ "Solidarność" Praktiker Polska zaznaczyła w komunikacie, że pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń za kwiecień, nie dostali też wypowiedzeń i świadectw pracy, co pozwoliłoby im szukać nowego zatrudnienia. "Żyjemy w ciągłej niepewności. Nie wiemy czy w ogóle dostaniemy zaległe pensje. Nie możemy szukać nowej pracy. Sprawa dotyczy ponad 500 pracowników. W wielu przypadkach są to jedyni żywiciele rodziny, matki samotnie wychowujące dzieci - zaznaczył Mariusz Włodarczyk, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Praktiker Polska.

"Apelujemy do Pani Minister o objęcie specjalnym nadzorem przez podległe Pani instytucje sytuacji w Praktiker Polska. Zaangażowanie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej byłoby dla pracowników Praktiker Polska i ich rodzin gwarancją tego, że ich prawa będą respektowane oraz pozwoliłoby uniknąć eskalacji niepokojów społecznych w spółce - czytamy w piśmie skierowanym do minister.

Resort rodziny i pracy poinformował, że kontaktował się w tej sprawie z PIP. "Będziemy monitorować sprawę" - podkreśliło ministerstwo.

Związkowcy zwrócili uwagę, że kłopoty Praktiker Polska trwają od wielu miesięcy. "Do marca 2013 r. sieć była własnością niemieckiej firmy Praktiker A.G., należącej do koncernu Metro. Następnie trafił w ręce nowego inwestora. Od listopada 2016 roku spółka znajdowała się w postępowaniu sanacyjnym. Rozpoczęto restrukturyzację, w wyniku której zamknięto część marketów" - wyjaśniają.

NSZZ "Solidarność" przypomniała w komunikacie, że w kwietniu Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy umorzył postępowanie sanacyjne wobec Praktiker Polska. "W ocenie związkowców fakt ten ostatecznie przekreśla szanse spółki na dalsze funkcjonowanie i sprawia, że ogłoszenie przez Praktiker Polska upadłości wydaje się być już tylko formalnością" - uważają związkowcy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: NSZZ "Solidarność" chce interwencji MRPiPS w Praktiker Polska

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA