Nowa Kompania Węglowa: 40 tys. miejsc pracy zagrożonych

Jeśli Nowa Kompania Węglowa upadnie, zagrożone będzie ponad 40 tys. miejsc pracy. Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności zamierza informować o tym, jak PO nie dotrzymuje deklaracji i obietnic w sprawie NKW.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowa Kompania Węglowa: 40 tys. miejsc pracy zagrożonych

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

28 wrz 2015 9:07


Nowa Kompania Węglowa nie zostanie utworzona do końca września, jak stanowiło porozumienie zawarte między rządem a górniczymi związkami 17 stycznia tego roku.

- Istnieje ryzyko, że tuż po powstaniu NKW, KE nakazałaby cofnięcie transakcji, co spowodowałoby w krótkim czasie upadłość NKW. Upadłość NKW to w konsekwencji zagrożenie miejsc pracy dla jej pracowników: ponad 40 tys. osób. Równie ważne, że niekontrolowana upadłość NKW to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego państwa - napisano w komunikacie resortu skarbu. 

W poniedziałek 28 września zbiera się sztab górniczego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. W pierwszej kolejności MKPS będzie chciał wypunktować rząd premier Ewy Kopacz i pokazać, jakie były deklaracje i obietnice i to, że żadne z nich nie doczekały się realizacji.

- Myślę, że przede wszystkim będziemy informować mieszkańców regionu i całej Polski o tym, jak PO nie dotrzymuje słowa - powiedział Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

- Podtrzymuję to, że z oszustami się nie rozmawia. Mam nadzieję, że ich rządy już niebawem się zakończą. Liczę na to, że nowa władza, już bez PO, będzie chciała do końca tego roku zamknąć projekt wynikający z porozumienia zawartego 17 stycznia tego roku - podkreślił Dominik Kolorz. 

- Czas, jaki pozostał do wyborów jest na tyle krótki, że można sobie już dać spokój z udawaniem ratowania górnictwa - podkreślił niedawno Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki, odnosząc się do działań rządu PO-PSL.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.