PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Niepewna przyszłość Alitalia. Firma ogłosi upadłość?

W związku z 24-godzinnym strajkiem pracowników, włoskie linie lotnicze Alitalia anulowały dziś 60 proc. lotów na trasach krajowych i zagranicznych. Przed liniami niepewna przyszłość.

Niepewna przyszłość Alitalia. Firma ogłosi upadłość?
Strajk ogłosiły trzy tygodnie temu związki zawodowe w proteście przeciwko planom restrukturyzacji, zakładających wyjście przewoźnika z głębokiego kryzysu. Fot. Shutterstock.com
REKLAMA

Jak informuje też zarząd, dzięki podjętym środkom zapobiegawczym i pomimo wycofania się z obsługi dużej liczby połączeń, 92 procentom pasażerów zagwarantuje się alternatywne możliwości, aby mogli dolecieć w pożądanym kierunku.

Strajk ogłosiły trzy tygodnie temu związki zawodowe w proteście przeciwko planom restrukturyzacji, zakładających wyjście przewoźnika z głębokiego kryzysu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zakłada on m.in. redukcję o 2 tys. personelu naziemnego i usług administracyjnych oraz od 20 do 30 proc. stanu pilotów i stewardes.

Związki zawodowe twierdzą, że proponowane środki nie przyczyniają się do rozwiązania kryzysu finansowego Alitalii, która nadal ponosi ogromne straty finansowe (500 mln euro w ub. roku) i nie reguluje należności.

Na jutro zaplanowano rozmowy przedstawicieli zarządu przewoźnika z członkami rządu, których celem jest wypracowanie kompromisu w sprawie sposobu ratowania Alitalii.

Jak ostrzegł minister rozwoju gospodarczego Carlo Kalenda, jeżeli porozumienie nie zostanie osiągnięte przed 13 kwietnia, firma może zmierzać do ogłoszenia upadłości.

Czytaj więcej tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niepewna przyszłość Alitalia. Firma ogłosi upadłość?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA