Nie ma porozumienia w PKP Cargo. Związkowcy zerwali rozmowy

Podczas toczących się w warszawskiej siedzibie spółki negocjacji płacowych w PKP Cargo, nie doszło do porozumienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie ma porozumienia w PKP Cargo. Związkowcy zerwali rozmowy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

28 lip 2015 19:44


Po propozycji zarządu, aby pracownicy otrzymali po 45 zł podwyżki związkowcy zerwali rozmowy. Wcześniej zarząd PKP Cargo decyzją rady nadzorczej otrzymał podwyżkę w wysokości 10 tys. zł.

250 zł podwyżki dla każdego pracownika

"W związku z tym domagamy się po 250 zł podwyżki dla każdego pracownika i nie wyjdziemy stąd tak długo, aż tych podwyżek nie będzie" - powiedział PAP Henryk Grymel, przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność".

Czytaj też: 120 mln zł rocznie dzięki programom dobrowolnych odejść w PKP Cargo

Henryk Grymel nie kryje oburzenia. - Po tak bezczelnej propozycji wszystkie organizacje związkowe podjęły decyzję o nieopuszczaniu siedziby spółki, co de facto oznacza jej okupację - powiedział przewodniczący (poniżej można pobrać komunikat z rokowań ws. podwyżek wynagrodzeń w PKP Cargo).

Czytaj też: Szkolnictwo kolejowe w Polsce przestało funkcjonować

Działające w PKP Cargo związki zawodowe są ze spółką w sporze zbiorowym od 7 lipca. Zarząd spółki ocenia, że roczny koszt postulatów strony związkowej - czyli podniesienie każdemu pracownikowi pensji o 250 zł - to ok. 120 mln zł.

Związkowcy zapowiadają zaostrzenie strajku

Grymel podkreślił, że jeżeli pracownicy nie dostaną podwyżek, to związkowcy sięgną po ostrzejsze formy protestu. "Od jutra uruchamiamy komitety strajkowe w zakładach. Codziennie będzie tu do Warszawy przyjeżdżać po dziesięć osób. Będą pikiety i inne działania" - wyjaśnił związkowiec.

Grymel nie wykluczył, że związkowcy mogą zdecydować się na strajk. Referendum strajkowe zostanie przeprowadzone w spółce do 21 sierpnia.

Zarząd otwarty na racjonalne propozycje

Spółka PKP Cargo poinformowała we wtorek (28 lipca) w komunikacie, że w jej siedzibie odbyło się spotkanie zarządu spółki z przedstawicielami strony społecznej w ramach rozpoczętego 2 lipca sporu zbiorowego. "Spotkanie odbyło się w trybie mediacji z udziałem zgodnie wybranego przez strony mediatora (...) Longina Komołowskiego" - dodano.

CZYTAJ DALEJ »

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.