Nie będzie zwolnień grupowych w Organice-Sarzyna

Zarząd spółki Organika-Sarzyna, będącej częścią Grupy Chemicznej Ciech, poinformował o zawarciu porozumienia we wszystkich spornych kwestiach z funkcjonującymi w ramach spółki związkami zawodowymi. Najważniejszym efektem porozumienia jest brak zwolnień grupowych w firmie. Odejść z Sarzyny miało około 90 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie będzie zwolnień grupowych w Organice-Sarzyna

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (DM)

wnp.pl

25 cze 2014 11:44


Podczas rozmów, strony przyznały, że zainicjowany w 2012 roku plan restrukturyzacji grupy zaczął przynosić efekty w roku 2013 a zaniechanie rozpoczętego procesu skutkowałby spadkiem konkurencyjności spółki, utratą udziałów w rynku, a w konsekwencji mógłby zagrozić jej dalszemu istnieniu. Efektem byłaby konieczność podejmowania dużo bardziej drastycznych decyzji oszczędnościowych.

Podpisany dokument oparty jest na obustronnym kompromisie. Związki zawodowe wycofały się ze sporów zbiorowych i zrezygnowały z dalszych roszczeń płacowych. Jednocześnie zarząd Organiki wycofał się z planowanych zwolnień grupowych, które zostaną zastąpione przez program dobrowolnych odejść.

W efekcie porozumienia Organika Sarzyna wypłaci także pracownikom nagrodę za rok 2013, jako świadczenie zagwarantowane obowiązującymi, wewnętrznymi przepisami prawa pracy.

- Cieszę się, że udało nam się szybko i w partnerski sposób porozumieć. Wszyscy musimy kierować się dobrem spółki, dlatego osiągnięty kompromis jest naszym wspólnym sukcesem - powiedział Jarosław Stecki, prezes zarządu Organiki-Sarzyna.

Co ciekawe do porozumienia doszło właściwie tuż przed rozpoczęciem programu cięcia kosztów. A nastroje w spółce były bojowe.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.