Nie będzie projektu ws. ograniczenia przywilejów związków zawodowych

Na razie klub PO nie będzie zbierał podpisów pod projektem ustawy ograniczającym przywileje związków zawodowych - poinformował szef klubu Rafał Grupiński. Wyjaśnił, że nie byłoby to wskazane w czasie, gdy związki zapowiadają protesty i istnieje potrzeba dialogu z nimi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie będzie projektu ws. ograniczenia przywilejów związków zawodowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 lip 2013 11:23


Piątkowa "Rzeczpospolita" napisała, że PO zamierza zacząć zbierać podpisy pod projektem zakładającym likwidację etatów związkowych w firmach oraz pozbawienie związków prawa do pomieszczenia na terenie przedsiębiorstwa i przywileju zbierania składek przez pracodawcę.

Michał Jaros (PO), szef Parlamentarnego Zespołu ds. Wolnego Rynku, w którym powstał projekt, twierdzi, że nie jest on wymierzony w związki. "Jesteśmy ich zwolennikami, ale nie boimy się mówić o tym, co złe" - mówi "Rz", podkreślając, że związkowcy powinni traktować swoje zajęcie jako działalność społeczną.

Grupiński powiedział w piątek w TVP1, że dowiedział się o projekcie z mediów.

"Posłowie nie zawiadomili nas, że mają tego rodzaju inicjatywę przeprowadzać. O zbieraniu podpisów nie ma mowy w tej kwestii. Niewątpliwie sam problem życia działaczy związkowych na koszt zakładów pracy, a nie z własnych składek, jest problemem, który warto kiedyś rozważyć. Na pewno nie w momencie, kiedy związki zawodowe mówią o protestach społecznych" - podkreślił szef klubu PO.

"Powinniśmy nawoływać związki zawodowe do dialogu, żeby wróciły do stołu Komisji Trójstronnej, żeby dobrze przemyślały, czy chcą atakować elastyczny czas pracy, który gwarantuje wielu pracownikom na trwałe miejsce pracy" - dodał.

Jaros w piątkowej rozmowie z PAP zaznaczył, że grupa, która pracowała nad projektem oczekuje dyskusji nad nim wewnątrz klubu PO. "W Platformie zawsze była dobrym obyczajem dyskusja. Mamy projekt, chcemy dyskusji w klubie parlamentarnym PO. Jestem pewien, że większość osób z klubu PO go poprze" - powiedział PAP Jaros.

Także poseł PO Michał Szczerba powiedział w piątek PO, że projekt ws. związków zawodowych został zgłoszony zgodnie z przyjętą w klubie PO instrukcją dla inicjatyw legislacyjnych i przekazany do biura prawnego klubu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.