Negocjacje układu zbiorowego w Orlen Serwis stoją w miejscu?

Związkowcy z grupy PKN Orlen przekonują, że negocjacje w sprawie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP) w spółce Orlen Serwis, stoją w miejscu. Z tą oceną sytuacji nie zgadza się sam Orlen.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Negocjacje układu zbiorowego w Orlen Serwis stoją w miejscu?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

18 wrz 2015 20:17


- Odnosimy wrażenie, że od dłuższego czasu negocjacje stoją w miejscu, bo strona pracodawcy nie ma żadnych konkretnych kontrpropozycji na nasze związkowe postulaty dotyczące rozdziałów płacowych (tabela wynagrodzeń, taryfikator stanowisk pracy, nagrody jubileuszowe, itp.) - informuje Bogdan Żulewski, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w grupie kapitałowej PKN Orlen (MZZPRC). W opinii związku taki stan rzeczy i taka postawa władz Orlen Serwis oraz właściciela PKN Orlen nie wróży nic dobrego, może jedynie w pewnym momencie spowodować bunt załogi.

Związkowcy przypominają, że Orlen Serwis to potężny, bo zatrudniający ok. 1200-1300 pracowników podmiot gospodarczy, skupiający docelowo w swych szeregach służby automatyków, mechaników, elektryków i specjalistów od maszyn wirujących.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.