PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Nauczyciele w Kaliszu nie będą strajkować

Nauczyciele w Kaliszu nie włączą się czynnie do planowanego na piątek (31 marca) ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty przeciwko wprowadzanej reformie edukacji. Lekcje odbędą się zgodnie z planami.

  • Autor: PAP/JS
  • 30 mar 2017 14:22
Nauczyciele w Kaliszu nie będą strajkować
Decyzję o przeprowadzeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli i innych pracowników oświaty Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął na początku marca (fot. fotolia)
REKLAMA

Kaliski oddział terenowy ZNP poinformował, że zarząd oddziału nie wdrożył procedury i nie przyjął uchwały o wejściu w spór zbiorowy. "Dlatego strajk w Kaliszu byłby nielegalny, więc strajku nie będzie" - powiedział prezes ZNP w Kaliszu Jacek Michalski.

Naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta Kalisza Mariusz Witczak powiedział, że dwa tygodnie temu prezes terenowego ZNP poinformował go, że nauczyciele w Kaliszu nie przyłączą się aktywnie do strajku. "Tylko mnie poinformował, nie tłumaczył tej decyzji, a ja nie pytałem" - powiedział Witczak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Reforma edukacji: Pracownicy szkół i nauczyciele w całej Polsce będą strajkować

Z informacji wynika, że w Kaliszu niewielu dyrektorów szkół wyraziło gotowość do włączenia się do strajku.

Decyzję o przeprowadzeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli i innych pracowników oświaty Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął na początku marca. ZNP domaga się deklaracji, że do 2022 r. w szkole nie będzie zwolnień ani nauczycieli, ani pozostałych pracowników, i że do tego czasu żadnemu z nich warunki pracy - także finansowe - nie zmienią się na niekorzyść. Związek chce również podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10 proc.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nauczyciele w Kaliszu nie będą strajkować

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA