Nadal nie ma porozumienia w Fiacie. Związkowcy chcą 500 zł podwyżki

Pierwsza tura rozmów płacowych w Fiat Auto Poland (FAP) nie przyniosła porozumienia. Strona związkowa nie przyjęła propozycji dyrekcji firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nadal nie ma porozumienia w Fiacie. Związkowcy chcą 500 zł podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

18 mar 2015 9:24


- Pracodawca zadeklarował, że jest gotów przyznać pracownikom podwyżki w wysokości 200 zł brutto miesięcznie, ale pod warunkiem, że zgodzimy się na wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy do 12 miesięcy - mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząca "Solidarności" w Fiat Auto Poland.

- Druga propozycja to 100 zł brutto bez warunku zgody na wydłużenie okresu rozliczeniowego. Obie te propozycje daleko odbiegają od oczekiwań załogi i faktycznych możliwości finansowych zarządu FAP - ocenia Wanda Stróżyk.

Czytaj też: Fiat zawiesił strajk do 8 kwietnia

Solidarność w FAP domaga się 500 zł brutto podwyżki dla wszystkich pracowników od 1 stycznia 2015 r. Kolejny postulat dotyczy dostosowania poziomu zatrudnienia do wielkości produkcji.

Stróżyk podkreśla, że załoga firmy nie akceptuje wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy. Jego wprowadzenie oznaczałoby pracę od poniedziałku do soboty. Za przepracowane nadgodziny pracodawca mógłby wyznaczyć dzień wolny w innym terminie lub wypłacić pieniądze dopiero na koniec okresu rozliczeniowego.

Rozmowy będą kontynuowane. Termin kolejnej rundy negocjacji zostanie wyznaczony w przyszłym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.