Na lotnisku we Frankfurcie rozpoczął się strajk ostrzegawczy

W największym niemieckim porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem w piątek rozpoczął się strajk ostrzegawczy personelu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo lotniska. Akcja zorganizowana przez związek zawodowy Verdi ma zakończyć się o godz. 23 w piątek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na lotnisku we Frankfurcie rozpoczął się strajk ostrzegawczy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 lut 2014 8:28


Centrala związkowa Verdi zrzeszająca pracowników sektora usług wezwała do strajku osoby zatrudnione przy odprawie pasażerów i bagażu oraz towarów, a także personel ochrony lotniska. Na lotnisku we Frankfurcie w tej branży pracuje około 5 tys. osób.

 Akcja rozpoczęła się o godz. 2 rano i potrwa do godz. 23. Pasażerowie muszą się liczyć z odwołaniem lotów i dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania. W pierwszych godzinach strajk obejmie głównie odprawę towarów. Samoloty pasażerskie startują z frankfurckiego lotniska od godz. 5.

Verdi domaga się dla wszystkich zatrudnionych w zawodach związanych z bezpieczeństwem lotniska równej płacy w wysokości 16 euro za godzinę. Pracodawcy oferują stawki od 10 do 13 euro. "To zdecydowanie za mało" - powiedział główny negocjator ze strony związkowców Mathias Venema.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.