Na demonstracji w Warszawie pojawią się nie tylko górnicy

Na 22 października (czwartek) zaplanowana jest górnicza manifestacja w Warszawie. Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności zapowiada, że wezmą w niej udział także pracownicy innych branż.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na demonstracji w Warszawie pojawią się nie tylko górnicy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

18 paź 2015 12:15


- Do Warszawy przyjadą nie tylko górnicy, ale również przedstawiciele innych branż, oszukani przez rząd mieszkańcy naszego regionu - zaznacza Dominik Kolorz.

Jak wskazuje górniczy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy jednocześnie 22 października o godz. 12.00 w około stu miastach na terenie całej Polski reprezentanci central związkowych przeprowadzą akcję informacyjną. Celem ma być pokazanie, że z rządowych obietnic niczego nie zrobiono.

Zaplanowana na 22 października demonstracja w Warszawie jest kolejną - po demonstracjach pod kopalnią Brzeszcze i kopalnią Pokój.

Od 1 października trwa gotowość strajkowa w górnictwie. Za problemy górnictwa będzie się musiał wziąć nowy rząd wyłoniony po wyborach do parlamentu, które już 25 października.

- Rozstrzygające dla przyszłości górnictwa będzie pierwsze sześć miesięcy po wyborach - zaznacza Adam Gorszanów, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla. - Gdy cena światowa węgla spadła poniżej 50 dolarów za tonę, wśród menedżerów w górnictwie zapanował defetyzm. Wiara, że można efektywnie działać, przygasła.

- Pieniądze budżetowe trzeba wydać racjonalnie, na program dobrowolnych odejść, z myślą o ludziach, którzy na zasadzie dobrowolności będą chcieli odejść z kopalń - powiedział Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.