PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

MZZ Kadra Górnictwo: Stawiamy na równe traktowanie

MZZ Kadra Górnictwo zrzesza ok. 6 tysięcy pracowników, a swoim działaniem obejmuje podmioty gospodarcze powstałe wskutek reformowania byłej Kompanii Węglowej.

MZZ Kadra Górnictwo: Stawiamy na równe traktowanie
Krzysztof Stanisławski, przewodniczący MZZ „Kadra” Górnictwo (fot.kadra.org.pl)
REKLAMA

W przeddzień połączenia przedsiębiorstw Katowicki Holding Węglowy i Polską Grupę Górniczą przewodniczący poszczególnych Związków Zawodowych Kadra działających na kopalniach KHW ustalili wspólnie z Prezydium Międzyzakładowego Związku Zawodowego Kadra Górnictwo zasady funkcjonowania w ramach PGG.

MZZ Kadra Górnictwo jako organizacja zakładowa w PGG i reprezentatywna wzięła na siebie odpowiedzialność za reprezentowanie swoich członków w relacjach z pracodawcą na poziomie central związkowych i pracodawcy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dotyczy to członków Związku tzw. starej PGG oraz przyłączonej części jaką jest KHW. Od momentu połączenia naszych przedsiębiorstw każdy członek MZZ Kadra Górnictwo będący pracownikiem PGG może liczyć na równe traktowanie. Działanie MZZ Kadra Górnictwo w niczym nie ogranicza działania związków Kadra na poszczególnych kopalniach i ruchach. Wprost przeciwnie. Jest związkiem powołanym, tak naprawdę, do reprezentowania na poziomie centrali zadania poszczególnych związków Kadra - podkreślił Krzysztof Stanisławski, przewodniczący MZZ „Kadra” Górnictwo.

MZZ Kadra Górnictwo zrzesza ok. 6 tysięcy pracowników, a swoim działaniem obejmuje podmioty gospodarcze powstałe wskutek reformowania byłej Kompanii Węglowej.

- W PGG zrzeszamy prawie 4,5 tys. pracowników. Reprezentowanie tak dużej ilości ludzi i to w większości osób funkcyjnych, biorących odpowiedzialność za działanie przedsiębiorstwa jest dla nas wyzwaniem ale też zaszczytem - zaznaczył Krzysztof Stanisławski.

Więcej czytaj tu

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: MZZ Kadra Górnictwo: Stawiamy na równe traktowanie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • maciek 2017-04-19 14:49:18

  niech sie ciesza, bez pomocy pgg, khw by upadło samoistnie. Dlatego dobrze ze maja gornicy prace na nowych zakładach.

 • igor 2017-04-19 14:33:51

  wydobycie bedzie miało rece i nogi jak beda szły nakłady inwestycyjne a te beda prowadzone prawidłowo jak zwiazki przestana naciskac na wyplacanie nowych dodatków i bonusów dla swoich kolegów

 • alan 2017-04-19 14:28:15

  pgg powinno sie mocno wziac za wyrownanie planu wydobywczego, mieli sporo na swoim talerzu do ogarniecia. Dajmy im teraz troche popracowac w spokoju

 • wojtek 2017-04-19 14:16:06

  górnicy powinni sie i tak cieszyc z po połączeniu jest dla nich praca

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA