×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Muzycy z Zabrza dostali w końcu podwyżki. Czekali 5 lat

  • km
  • 14 lut 2023 15:05

Po 5 latach związkom zawodowym działającym w Filharmonii Zabrzańskiej udało się wywalczyć wyższe wynagrodzenia. Podwyżki sięgnęły nawet 1200 zł na rękę.

Muzycy z Zabrza dostali w końcu podwyżki. Czekali 5 lat
Batalia o poprawę wynagrodzeń zabrzańskich muzyków trwała przeszło 5 lat (fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

– To gigantyczne podwyżki, a tym samym gigantyczna zmiana jakości życia muzyków - mówi cytowany przez Solidarność Paweł Bajer, przewodniczący „Solidarności ” w filharmonii w Zabrzu. Jak podkreśla, członkowie zabrzańskiej orkiestry nie spodziewali się takiego wzrostu wynagrodzeń. 

Wysokość podwyżek została uzależniona od stanowiska zajmowanego w orkiestrze. Wcześniej najniższa stawka podstawowa wynosiła 1700 zł brutto, po podwyżce jest to 3600 zł brutto. Muzyk, który do tej pory zarabiał 1900 zł brutto, teraz ma na angażu stawkę wynoszącą 3750 zł brutto. Z kolei wynagrodzenie wynoszące 2150 zł brutto zostało podwyższone do 3950 zł brutto. - Teraz takie kwoty widnieją na naszych angażach, a od ich wysokości będą odprowadzane składki emerytalno-rentowe, policzony zostanie dodatek stażowy, czy dodatek za koncerty - zaznacza przewodniczący „Solidarności”.

Jak wyjaśnia, w ramach umowy o pracę każdy muzyk jest zobowiązany do zagrania wraz z zabrzańską orkiestrą jednego koncertu w miesiącu. Pozostałe występy powinny być dodatkowo płatne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Muzycy z Zabrza dostali w końcu podwyżki. Czekali 5 lat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA