PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Monika Żelazik: to nie jest tylko strajk związkowców z PLL LOT

  • Autor: PAP/rs
  • 24 paź 2018 20:15

To nie jest już strajk tylko pracowników PLL LOT, to jest strajk wszystkich pracowników w Polsce - powiedziała przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Monika Żelazik. - Albo oni, albo my i nie ma tutaj innej drogi - dodała.

Monika Żelazik: to nie jest tylko strajk związkowców z PLL LOT
To nie jest już strajk tylko pracowników PLL LOT, to jest strajk wszystkich pracowników w Polsce - powiedziała przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Monika Żelazik (Fot. Shutterstock.com)
REKLAMA

Dalej pani podpisuje się pod tym, że jest to legalny strajk? Zarząd spółki twierdzi, że strajk jest nielegalny.

- Tak podpisuję się pod tym, że to jest legalne. Bierze to na siebie Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy. Jak się za pięć lat okaże, że nielegalny, to będziemy się martwić za pięć lat. A w tej chwili, co nam pozostaje? Jak się staje w obronie człowieka, to człowiek nie przerzuca paragrafów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jeżeli mamy bronić ludzi, praw pracowniczych i społecznych, to jakie to ma znaczenie, czy to jest legalny strajk? Albo oni nas, albo my ich i nie ma tutaj innej drogi.

Jutro pikieta przed Kancelarią Premiera Rady Ministrów?

- To jest taka spontaniczna pikieta w czwartek pod siedzibą KPRM o 12.30.

Czy oczekuje pani reakcji pana premiera Mateusza Morawieckiego?

- Pan Morawiecki nie reaguje. Mam żal, że nie szanuje ludzi. I wiem, że w tej chwili prezes Milczarski ma pozwolenie na to. Bo jeżeli na górze ktoś nie ma szacunku do ludzi, to na dole też tego szacunku nie będzie. My się nie damy zamieść pod dywan. I będziemy w dalszym ciągu prowadzić naszą akcję.

Zarząd PLL LOT z prezesem Rafałem Milczarskim zaprasza na rozmowy. Czy pójdą Państwo na nie?

- Pracownicy powiedzieli, że nie chcą rozmawiać. Bardzo obraził ludzi zwolnieniami dyscyplinarnymi oraz formą ich wręczenia.

Ten strajk to nie jest już tylko nasz. To jest strajk wszystkich pracowników w Polsce. Bo zniszczenie tych struktur i próba obezwładnienia wolności związkowej, osaczenia związków, to mamy tu lata 80-te i typowe czasy ubeckie.

Prezes LOT mówi, że mogliście państwo poczekać ze strajkiem do 20 listopada, kiedy to Sąd Okręgowy zajmie się zbadaniem, czy przeprowadzone przez związki zawodowe referendum strajkowe było legalne. O zbadanie tego zwrócił się LOT.

- 20 listopada to jest pierwsze spotkanie, które będzie trwało trzy lata. O czym ten człowiek mówi? On musi mieć niewładnych, niekompetentnych doradców.

To jest jak w sądzie, składa się pozew do sądu, pierwsza sprawa. On powoła 60 świadków. To myślę, że jakieś pięć lat potrwa. Jego prawo do podważania ważności referendum strajkowego jest żadne.

Prezes to funkcja. Dziś się prezesem jest, jutro nie, a człowiekiem się jest przez całe życie, to on jest skończonym draniem. I ja to mu mówię.

Prezes mówi również, że zwolnione osoby mają prawo odwołać się do sądu pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Monika Żelazik: to nie jest tylko strajk związkowców z PLL LOT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA