Miller na 1 Maja: mamy Święto Pracy bez pracy

Mamy Święto Pracy bez pracy, a Polska nie jest zieloną lecz szarą wyspą. Wypełniają ją obywatele zrobieni na szaro przez władze Rzeczypospolitej - mówił w środę szef SLD Leszek Miller przed rozpoczęciem dorocznego pochód OPZZ i SLD w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miller na 1 Maja: mamy Święto Pracy bez pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 maj 2013 20:58


Warszawski pochód OPZZ i SLD odbywa się pod hasłem "Godna praca - dość wyzysku". Po przemowach przemarsz wyruszył sprzed siedziby OPZZ przy ul. Kopernika i wiedzie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Książęcą. W stołecznym ratuszu organizatorzy zgłosili udział 20 tys. osób. Po pochodzie dla uczestników zaplanowano "rodzinny piknik europejski" w parku Rydza-Śmigłego, w pobliżu dawnej siedziby SLD przy ul. Rozbrat.

Zanim pochód ruszył głos zabrali liderzy SLD i OPZZ - Miller oraz Jan Guz.

"Polska majowa to dzieci bez przedszkola, rodzice bez pracy, a dziadkowie bez godnej emerytury" - mówił Miller do zebranych, przytaczając dane, w myśl których w Polsce jest 800 tysięcy niedożywionych dzieci, ponad milion obywateli nie spłaca swych zobowiązań, a 2,5 miliona osób pozostaje na bezrobociu. "Praca stała się przywilejem. Zamiast zakładów pracy stają pomniki upamiętniające zakłady, które powstały w epoce Edwarda Gierka" - mówił, wzbudzając aplauz zebranych.

Jan Guz podkreślał, że manifestujący walczą z "niegodziwościami ludzi władzy". "1 Maja to święto państwowe, ale nie jest świętem radosnym w epoce kryzysu wywołanego przez finansjerę i chciwy kapitał. Solidaryzujemy się z tymi, którzy muszą znosić ciężary kryzysu, coraz bardziej dotykającego także nasz kraj" - dodawał. Guz przypomniał, że w ostatnim roku 348 robotników "oddało życie na stanowiskach pracy". Zebrani uczcili ich pamięć.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.