×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Odwołano prezesa i wiceprezesa „Siarkopolu”

Prezes "Siarkopolu" w Grzybowie (Świętokrzyskie) Trajan Szuladziński i wiceprezes Agnieszka Leszczyńska zostali odwołani ze stanowisk – poinformował rzecznik Grupy Azoty „Siarkopol” Waldemar Grzegorczyk.

 Odwołano prezesa i wiceprezesa „Siarkopolu”
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W sobotę (30 listopada) w Warszawie obradowała Rada Nadzorcza Grupy Azoty "Siarkopol".
  • "Ze swoich stanowisk zostali odwołani prezes "Siarkopolu" Trajan Szuladziński i wiceprezes Agnieszka Leszczyńska. Pozostali członkowie zarządu "Siarkopolu" Wojciech Sagan i Zbigniew Snopkiewicz pozostali na swoich stanowiskach" - powiedział Grzegorczyk. Nie powołano nowych członków zarządu, zostaną oni wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym".
  • Te decyzje to efekt zapowiadanych w "Siarkopolu" przez władze spółki zwolnień grupowych. Przedstawiciele związków zawodowych w Grupie Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" w Grzybowie w połowie listopada otrzymali do zaopiniowania pismo od zarządu spółki z informacją dotyczącą m.in. planowanych zwolnień - do 250 osób.

Jak przekazywał prezes Szuladziński, planowane ograniczenie produkcji łączące się z możliwymi zwolnieniami w 2020 r. wynikało z trudnej sytuacji na światowym rynku siarki - a zwolnienia na dużą skalę nie byłyby konieczne, jeśli poprawi się koniunktura i jeśli udałoby się dojść do porozumienia, co do kwestii przywilejów płacowych z pracownikami.

W środę (27 listopada) doszło do spotkania zarządu Grupy Azoty z przedstawicielami zarządu "Siarkopolu" oraz związków zawodowych tej spółki.

Jak poinformowała w czwartek (28 listopada) Grupa Azoty "Siarkopol" po środowym spotkaniu, w związku z rekordowo niskimi cenami siarki na światowych rynkach, a co za tym idzie stratami ponoszonymi na bieżącej działalności, spółka rozpoczęła działania restrukturyzacyjne.

Zmierzają one do obniżenia kosztów bieżącej działalności - jak zaznaczono - bez konieczności przeprowadzenia zwolnień grupowych pracowników. "Musimy podjąć działania oszczędnościowe, aby ograniczyć ponoszone straty. Chciałbym jednak stanowczo zaprzeczyć, abyśmy rozważali uruchomienie procedury zwolnień grupowych" - podkreślił cytowany w komunikacie Szuladziński.

Jak wskazano, nie jest zagrożona płynność finansowa Grupy Azoty "Siarkopol" - w poprzednich latach spółka osiągała dobre wyniki finansowe i posiada odpowiedni poziom kapitału. Realizuje też rentowne dostawy surowca do innych spółek Grupy Azoty oraz odbiorców płynnej siarki w Europie; realizuje także "rozpoczęte produkty rozwojowe".

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w firmie Stanisław Lech Zalewski przekazał, że w czwartek prezes Grupy Azoty "Siarkopol" poinformował na piśmie związki zawodowe o wycofaniu planowanych wcześniej działań związanych m.in. ze zwolnieniami grupowymi.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Odwołano prezesa i wiceprezesa „Siarkopolu”

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA