Menadżerowie Air France zaatakowani przez związkowców po zapowiedzi zwolnień

Francuskie linie lotnicze Air France planują likwidację prawie 3 tys. miejsc pracy. Po ogłoszeniu planów około stu działaczy wdarło się na poranne posiedzenie i zaatakowało dyrekcję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Menadżerowie Air France zaatakowani przez związkowców po zapowiedzi zwolnień

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

5 paź 2015 15:09


Agencja AP relacjonuje, że po szturmie związkowców dwóch menadżerów odpowiedzialnych za sprawy kadrowe zostało zmuszonych do ucieczki przed rozwścieczonym tłumem.

Jeden z nich, Xavier Broseta został zaatakowany, zdarto mu koszulę i prawie został zlinczowany. Musiał ratować się wspinaczką przez ogrodzenie - mówił dziennikarzom przedstawiciel związku.

Szef holdingu Air France-KLM Alexandre de Juniac ogłosił w piątek (2 października) plany redukcji miejsc pracy po fiasku rozmów z pilotami. Według francuskich mediów, powołujących się na związki zawodowe, przewiduje się likwidację 2,9 tys. miejsc pracy. Chodzi o 300 pilotów, 900 stewardów i stewardes i 1,7 tys. członków personelu naziemnego.

Działacze związkowi domagają się dymisji de Juniaca i dyrektora francuskiego przewoźnika Frederica Gageya. Według agencji AFP, która powołuje się na pracowników, także Gagey został zmuszony przez związkowców do pospiesznego opuszczenia porannego spotkania.

Dyrekcja mówi o przemocy fizycznej i zapowiedziała złożenie pozwu.

Przed siedzibą Air France, w pobliżu lotniska Roissy-Charles de Gaulle, zebrało się 1-2 tys. protestujących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.