PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Mediator nie pomógł. Rozmowy w Solarisie bez przełomu

Dziś (11 lutego) przy udziale mediatora pana Rafała Dutkiewicza doszło do spotkania przedstawicieli związków zawodowych z zarządem Solarisa – poinformował przewodniczący OM OPZZ "Konfederacja Pracy" Wojciech Jasiński. Jak dodał, rozmowy nie przyniosły żadnego przełomu.

 • Autor: PAP/AT
 • 11 lut 2022 20:37
Mediator nie pomógł. Rozmowy w Solarisie bez przełomu
Strajk w Solarisie trwa od 24 stycznia (fot. PAP/Paweł Jaskółka)
REKLAMA
 • W toku rozmów pracodawca nie przedłożył stronie pracowniczej żadnej propozycji zakończenia sporu. Nasza propozycja nie spotkała się z odpowiedzią pracodawcy. Na poniedziałek planujemy kolejne spotkanie - powiedział Jasiński.
 • Zarząd firmy nie przedstawił żadnej sensownej propozycji. Mówił tylko, że nagłaśnianie tej sprawy w mediach szkodzi firmie. Być może władze firmy chciały kolejny raz rozpoznać, jak wygląda sytuacja, czy będziemy skłonni do jakichś ustępstw - dodał.
 • Mimo kończącego się - trzeciego tygodnia strajku - nastroje wśród załogi są bardzo dobre. "Rozmawiamy codziennie z ludźmi, determinacja nie słabnie i liczymy na to, że doprowadzimy w końcu do pozytywnego zakończenia tego sporu - zaznaczył.

Strajk w zakładach wielkopolskiego producenta pojazdów komunikacji publicznej, spółki Solaris Bus & Coach, rozpoczął się w poniedziałek 24 stycznia; jego organizatorami są Solidarność i OPZZ "Konfederacja Pracy". Strajkujący domagają się wzrostu wynagrodzenia w wysokości 800 zł brutto dla każdego pracownika.

Solaris nie chce komentować obecnej sytuacji w firmie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W piątek (11 lutego) wieczorem przewodniczący OM OPZZ "Konfederacja Pracy" Wojciech Jasiński poinformował, że w piątek "w godzinach popołudniowych, przy udziale mediatora Pana Rafała Dutkiewicza, doszło do spotkania przedstawicieli związków zawodowych z zarządem Solarisa".

"W toku rozmów pracodawca nie przedłożył stronie pracowniczej żadnej propozycji zakończenia sporu. Nasza propozycja nie spotkała się z odpowiedzią pracodawcy. Na poniedziałek planujemy kolejne spotkanie" - powiedział Jasiński.

Jak tłumaczył, od czasu, kiedy Bolechowo odwiedził przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, szef OPZZ Andrzej Radzikowski i - jak podkreślił Jasiński - nie został on wpuszczony na teren firmy, "rozpoczęły się rozmowy na temat rozpoczęcia jakichś mediacji".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Mediator nie pomógł. Rozmowy w Solarisie bez przełomu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kukułka 2022-02-13 16:15:19

  To są polskie związki: jesteśmy dobrej myśli, bo są milionowe straty. Niech zamkną tą budę montownie i będziecie mieli drugi autosan, wy lenie. Wypad pod Sejm, żeby wasi mocodawcy przestali kraść i obniżyli podatki. To i dla was sie coś by znalazło. Ale gdzie tam. Lepiej srać do własnego gniazda

 • Kunegunda 2022-02-12 07:24:12

  I przełomu nie będzie, bo tu potrzebny jest profesjonalista a nie były lokalny polityk. Dziś każdemu wydaje się, że może być prawnikiem, mediatorem, lekarzem etc. dlatego mamy taką rzeczywistość a nie inną.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA