Męcina: Projekt ustawy o Radzie Dialogu Społecznego prawie gotowy

Projekt ustawy o Radzie Dialogu Społecznego jest na ukończeniu. Rozbieżności dotyczą jedynie jej usytuowania wśród organów państwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Męcina: Projekt ustawy o Radzie Dialogu Społecznego prawie gotowy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 mar 2015 7:12


- Rząd, pracodawcy i związkowcy do uzgodnienia mają już bardzo niewiele - podkreślił wiceminister pracy Jacek Męcina, który przewodniczy zespołowi ekspertów. Zaznaczył, że jest już porozumienie, jest kształt instytucji dialogu a rozbieżności dotyczą jej usytuowania wśród organów państwa. Partnerom społecznym chodzi o rzeczywistą niezależność. - Staramy się wypracować rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkich - podkreślił wiceminister Męcina.

Szef Resortu Pracy Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził nadzieję, że partnerzy społeczni podpiszą się pod wspólnym projektem ustawy, który mógłby w trybie pilnym zostać skierowany pod obrady Rady Ministrów. Dodał, że odbudowanie dialogu trójstronnego jest niezwykle potrzebne i warto porozumiewać się w kwestiach kluczowych dla Polski.

Czytaj też: Męcina: Więcej wsparcia dla młodych bezrobotnych oraz firm dotkniętych rosyjskim embargiem

Na czele Rady mieliby stać naprzemiennie: rząd, pracodawcy i związkowcy. Gremium to miałoby opiniować założenia projektów aktów prawnych, a także inicjować proces legislacyjny. Dysponowałoby własnym budżetem przeznaczonym na opinie eksperckie i koordynację prac.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.