×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Maszyniści PKP Cargo odłożyli rokowania płacowe

  • Autor: PAP/JP
  • 15 kwi 2022 16:33

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce zdecydował o odłożeniu do 27 kwietnia rokowań płacowych w PKP Cargo - wynika z dokumentu zamieszczonego na stronie związkowców.

Maszyniści PKP Cargo odłożyli rokowania płacowe
(fot. Wikimedia Commons/Travelarz/CC BY-SA 3.0
REKLAMA

"Podjęliśmy decyzję w sprawie wyrażenia zgody na odłożenie do 27.04.2022 r. rokowań (płacowych - red.), by nowy prezes zorientował się w możliwościach spółki. Mamy nadzieję, że w wyznaczonym wspólnie terminie podpiszemy porozumienie bądź protokół rozbieżności i wejdziemy w fazę mediacji" - napisano w oświadczeniu związku maszynistów.

Jak wskazali związkowcy, to reakcja na apel nowego prezesa o zawieszenie akcji protestacyjnej.

"Trzeba pamiętać, że w tematach wzrostu wynagrodzeń i planów naprawczych spółki czekają nas trudne negocjacje" - napisano w oświadczeniu.

PKP Cargo poinformowało w środę, że rada nadzorcza spółki powołała na stanowisko prezesa zarządu firmy Dariusza Seligę. W skład zarządu powołano też Zenona Kozendrę, powierzając mu funkcję członka zarządu - przedstawiciela pracowników spółki.

Obecnie skład zarządu PKP Cargo przedstawia się następująco: Dariusz Seliga (prezes), Marek Olkiewicz (członek zarządu ds. operacyjnych), Zenon Kozendra (członek zarządu przedstawiciel pracowników).

Na początku marca tego roku związki zawodowe w PKP Cargo wszczęły spór zbiorowy wobec odmowy spełnienia wysuniętych przez organizacje związkowe żądań dot. wdrożenia 1 kwietnia tego roku podwyżki w wynagrodzeniu zasadniczym w wysokości 600 zł dla pracowników objętych układem zbiorowym.

PKP Cargo jest największym kolejowym przewoźnikiem towarowym w Polsce i czołowym operatorem w Unii Europejskiej. Jako Grupa oferuje usługi logistyczne, łącząc transport kolejowy (największa flota taboru w Polsce), samochodowy oraz morski. Świadczy samodzielne przewozy towarowe dla kilku tysięcy klientów na terenie Polski oraz Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Holandii, Węgier, Litwy i Słowenii.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Maszyniści PKP Cargo odłożyli rokowania płacowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA