Masówki w kopalniach Kompanii Węglowej

• We wtorek 9 lutego w kopalniach i zakładach należących do Kompanii Węglowej odbywać się będą masówki informacyjne dla załóg.
• W trakcie masówek związki chcą przedstawić załogom sytuację w Kompanii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Masówki w kopalniach Kompanii Węglowej

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

9 lut 2016 8:07


W piątek 5 lutego w Warszawie obradował Zespół Trójstronny do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

- Minister energii Krzysztof Tchórzewski przedstawił swoją ocenę sytuacji, przedstawiciele strony społecznej zaprezentowali swoje argumenty - mówił po obradach górniczego zespołu trójstronnego szef Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej Bogusław Hutek. - Podtrzymaliśmy nasz postulat dotyczący wycofania przez zarząd Kompanii decyzji o wypowiedzeniu porozumienia z 17 lipca 2015 roku. Minister zapewnił, że w połowie tygodnia poinformuje stronę społeczną o dalszych decyzjach resortu - zaznaczył Bogusław Hutek.

Niebawem może dojść do kolejnych obrad z udziałem przedstawicieli rządu, pracodawców i górniczych związków. Zapewne obrady te odbędą się w Katowicach, co postulowali związkowcy.

Według związkowców na razie trudno mówić o jakimś zbliżeniu stanowisk. Ministerstwo energii ma udzielić informacji odnośnie działań, jakie zamierza podjąć resort i zarząd Kompanii Węglowej, by doprowadzić do powołania Polskiej Grupy Górniczej, czyli Nowej Kompanii Węglowej.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mama Telefon 2016-02-09 16:52:48

To Gornicy do budzetu przekazuja pieniadze z ktorych takie nieroby jak ty korzystaja. Nalezy im sie 14 pensja bo sami na to sobie zapracowali . Ciezka mozolna praca.Trzeba bylo isc do kopalni pracowac a nie teraz glupio komentowac.

okradany przez górnictwo 2016-02-09 13:37:32

Niech górnictwo żyje za swoje pieniądze za sprzedany węgiel!!!!!! W Polsce wytwarzane są dużo bardziej skomplikowane towary i usługi niż węgiel bez terroryzowania podatników strajkami, okupacjami, blokadami dróg i zabierania wspólnych pieniędzy publicznych na swoje indywidualne górnicze potrzeby.