Masówki i spór zbiorowy w Kompanii Węglowej

Na środę, 17 lutego br. organizacje związkowe zapowiedziały masówki informacyjne w kopalniach Kompanii Węglowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Masówki i spór zbiorowy w Kompanii Węglowej

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

17 lut 2016 8:04


Związkowcy będą informowali, że 16 lutego złożono w zarządzie KW informację o wszczęciu sporu zbiorowego dotyczącego średnich płac w roku 2016. Związkowcy ponadto złożyli w Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) skargę na działania zarządu KW dotyczące wypłaty 14 pensji.

Jak informował już wnp.pl, zarząd Kompanii podjął decyzję, że 14 pensja za rok 2015 zostanie wypłacona w dwóch ratach. Pierwsza rata, w wysokości 30 proc., została już wypłacona 15 lutego br. a druga rata, w wys. 70 proc. nagrody, zostanie wypłacona 30 czerwca 2016 r. wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień zwłoki.

- Rozłożenie dodatkowej nagrody rocznej, tzw. 14-tki, na raty było koniecznością. Jesteśmy przekonani, że wszyscy pracownicy zrozumieją wyjątkowość sytuacji – napisał Krzysztof Sędzikowski, prezes Kompanii Węglowej w liście do załogi spółki.

Jak zapewnił, dla zarządu Kompanii Węglowej priorytetem jest zachowanie miejsc pracy i przetrwanie firmy wraz z 11 kopalniami 4 zakładami wchodzącymi w skład KW oraz pozyskanie inwestorów dla dalszego funkcjonowania spółki.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.