Manifestacja Porozumienia Zawodów Medycznych ruszy punkt o 12-tej

W najbliższą sobotę (24 września) w Warszawie ma się odbyć wspólna manifestacja wszystkich zawodów ochrony zdrowia zrzeszonych w Porozumieniu Zawodów Medycznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Manifestacja Porozumienia Zawodów Medycznych ruszy punkt o 12-tej

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

23 wrz 2016 20:09


Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia. Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Czytaj też: Radziwiłł: Sprawy pracownicze ważne, zmiany wymagają czasu

Przypomnijmy, PZM skupia m.in. dziewięć ogólnopolskich związków zawodowych: Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii, Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego, Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Elektroradiologii, Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Radioterapii, Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii, Ogólnopolski Związek Zawodowy Fizjoterapia, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

W wydanym komunikacie związkowcy informują, że marsz rozpocznie się o godzinie 12.00 na Placu Zamkowym w Warszawie i ulicami stolicy przejdzie do Placu Konstytucji. Zakończenie przewidziane na godz. 15.00

Podobał się artykuł? Podziel się!
PZM

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.